Колегія управління охорони здоров’я облдержадміністрації

30 березня на базі Камінь-Каширської центральної районної лікарні відбулась виїзна Колегія управління охорони здоров’я облдержадміністрації. Запрошені на засідання Колегії голова Камінь-Каширської районної державної адміністрації Валерій Дунайчук та голова Камінь-Каширської районної ради Віктор Сус подякували за налагоджену співпрацю з керівництвом Камінь-Каширської центральної районної лікарні та центру первинної медико-санітарної допомоги та пообіцяли і надалі допомагати їм у роботі.

Про стан надання медичної допомоги населенню Камінь-Каширського району прозвітувала головний лікар Камінь-Каширської ЦРЛ Людмила Потягайло. Вона розповіла присутнім , що укомплектованість лікарями одна з найвищих в області серед центральних районних лікарень – 95,56% (область 81,8%), молодшими спеціалістами з медичною освітою -133% (область 100,2%).

Кошторисне призначення Камінь-Каширської ЦРЛ на 2016 рік по загальному фонду складає 26223,14 тис. грн., що на 1922,7 тис. грн. або на 7% менше відносно уточненого кошторису на 2015 рік (28145,8 тис. грн.) не зважаючи на значний ріст цін на товари та послуги . Бюджет 2016 року профінансований на 98,14% до річного кошторисного призначення , або 25735,9 тис. грн.

Аналізуючи показники роботи закладу за 2016 рік щодо демографічної ситуації, відмічається незначне збільшення населення з 64011 у 2015р.до 64193 чоловік, з них працездатного віку 35799 (2015р.–35783), старше працездатного віку 11766 (2015р.–11697) чоловік.

Серед працездатного віку переважають чоловіки:19238 проти 16561 . Впродовж останніх років спостерігається тенденція до зменшення народжуваності в районі, відмітила Людмила Потягайло. Найважливіші задачі і цілі, які ставлять перед собою працівники лікарні це реальне, вагоме покращення матеріально-технічної бази закладу, дотримання уніфікованих клінічних протоколів, впровадження локальних клінічних протоколів, постійний моніторинг раціонального використання лікарських засобів у медичній практиці.

[singlepic id=343 w=220 h=150 mode=web20 ]
[singlepic id=345 w=220 h=150 mode=web20 ]

Звіт продовжив головний лікар центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Соловей. Він зауважив на тому, що одним із показників, по якому оцінюється якість роботи центру первинної медико-санітарної допомоги є укомплектованість штатних посад сімейними лікарями. В районі він становить 86%. Всі амбулаторії забезпечені санітарним транспортом, що надає можливість вчасно надавати медичну допомогу за викликами лікарів, а також здійснювати активне відвідування хворих на дому. Експлуатується 10 автомобілів.

За рахунок реалізації проекту Європейського Союзу програми розвитку ООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду ІІІ» було проведено капітальний ремонт Новочервищанського фельдшерсько-акушерського пункту на суму 357 тис. грн., в ході якого було встановлено шість енергозберігаючих вікон, відремонтовано покрівлю, пічне опалення та проведено зовнішнє оздоблення стін та утеплення мінераловатними плитами.

Ще одним питанням, яке розглядалось на засіданні Колегії було «Стан розвитку хоспісної допомоги на Волині». Головний лікар Волинської обласної лікарні «Хоспіс» Володимир Бачинський нагадав присутнім що основною метою «Хоспісу» є організація і забезпечення кваліфікованої стаціонарної та консультативної допомоги невиліковним хворим в термінальній стадії.

Протягом останніх років смертність в Україні становить близько 800000 осіб на рік, у нашій області майже 14000. Близько 80-85% хворих помирають вдома, страждаючи від болю, депресії, саме тому, наголосив Володимир Бачинський, нам потрібно більше інформувати населення про паліативну допомогу.

2 лютого 2016 року створено Волинську обласну лікарню «Хоспіс» у місті Ковелі, на 50 ліжок, про це повідомила в.о головного лікаря даного закладу Наталія Віслогузова. Паліативна допомога населенню області надається в повному об’ємі, хоча і є деякі проблеми.

Начальник управління охорони здоров’я Ігор Ващенюк подякував місцевому керівництву за співпрацю, націлив усіх присутніх і надалі спрямовувати всі зусилля на виконання пріоритетних завдань галузі та забезпечити населення області якісною і доступною медичною допомогою.