Колегія управління охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації

Сьогодні 16.02.2016 року відбулась колегія управління охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації з участю заступника Міністра охорони здоров’я Віктора Шафранського.

Про підсумки діяльності галузі охорони здоров’я області у 2015 році та напрямки роботи на 2016 рік доповів начальник управління охорони здоров’я Ігор Ващенюк.

Членами колегії обговорювались проблемні питання у сфері охорони здоров’я області, висловлювались пропозиції щодо розподілу молодих спеціалістів, оптимізації ліжкового фонду, а також піднімалось питання достойної заробітної плати медичних працівників.

Голова постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я людини, материнства і дитинства Олександр Зінчук підкреслив, що у нас є нагальна потреба створювати якісну соціальну медицину.

Заступник голови обласної ради Роман Карпюк, акцентував увагу на тому, що обласна рада уважно вивчає всі проблемні питання охорони здоров’я, розглядаючи їх на комісіях.

«Роз’яснювальна робота серед населення у районах щодо реформування медицини повинна в першу чергу проводитись керівниками лікувальних закладів» – зауважила заступник голови обласної державної адміністрації Світлана Мишковець.

Заступник Міністра охорони здоров’я Віктор Шафранський розповів, що має позитивні враження від відвідин Волині. Він зазначив, що в області на високому рівні надається перинатальна допомога. «В області хороші показники щодо малюкової, материнської смертності. Але область конче потребує закладу третинного рівня», – підкреслив чиновник.

На думку В.Шафранського, потрібно якомога швидше завершити роботу з будівництва обласного перинатального центру, зокрема заступник міністра домовився про спільний план дій із облдержадміністрацією та готують пакет листів до відповідних органів, щоби прискорити цей процес.

Заступник Міністра охорони здоров’я також наголосив на тому, що стратегічний напрямок розвитку системи охорони здоров’я – це формування первинної ланки на засадах сімейної медицини. З його слів, саме за принципом переважання сімейної медицини існують системи охорони здоров’я у більшості провідних країн світу. Водночас в Україні потрібно ще чимало зробити для того, щоб саме сімейні лікарі надавали якісну первинну допомогу.

На завершення колегії начальник управління охорони здоров’я Ігор Ващенюк подякував усім за роботу та побажав нових звершень у 2016 році.