Конференція під егідою МОЗ України на базі Волинської обласної дитячої клінічної лікарні

21 жовтня 2016 року у Волинській обласній дитячій клінічній лікарні відбувся науково-практичний семінар «Медико-соціальна реабілітація дітей з особливими потребами та паліативна допомога».

 В семінарі взяли участь  Раїса Моісеєнко (проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи НМАПО імені П.Л.Шупика, д.мед.н., професор, ГО «Українська Ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги»),  Людмила Панасюк (кафедра дитячої неврології та медико-соціальної реабілітації НМАПО імені П.Л.Шупика, головний позаштатний спеціаліст ДОЗ м. Києва зі спеціальності «дитяча неврологія», к.мед.н., доцент), Оксана Назар (заступник директора Українського медичного центру реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи МОЗ України, кафедра дитячої неврології та медико-соціальної реабілітації НМАПО імені П.Л.Шупика), Тетяна Стеценко (кафедра дитячої неврології та медико-соціальної реабілітації НМАПО імені П.Л.Шупика, к.мед.н., доцент), Альона Терещенко (кафедра дитячої неврології та медико-соціальної реабілітації НМАПО імені П.Л.Шупика), Валерій Руцький (заступник начальника управління охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації), Людмила Рожко (головний спеціаліст з педіатрії управління охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації), дитячі неврологи, реабілітологи, психіатри, фахівці з надання паліативної допомоги та інші дитячі спеціалісти.

Актуальними питаннями, які розглядалися на науково-практичному семінарі були завдання щодо подальшого впровадження системи медико-соціальної реабілітації та паліативної допомоги дітям в Україні, ураження  нервової системи в перинатальний період, ризик формування церебрального паралічу; коморбідні розлади при епілепсії: від етіопатогенетичної концептуалізації до сучасних терапевтичних стратегій; сучасні підходи до діагностики та лікування окремих органних захворювань.

По завершенню семінару відбулося жваве обговорення проблемних питань. Медики переконані, що ніколи не можна стояти на місці, потрібно постійно удосконалюватись, шукати нові підходи та використовувати сучасні досягнення науки для лікування та реабілітації пацієнтів. Тож знання, почерпнуті ними на сьогоднішньому семінарі, дадуть змогу покращити якість надання медичної допомоги дитячому населенню.