Координаційна рада з проблем ВІЛ-інфекції/СНІДу

1 жовтня  в приміщенні Маневицької районної державної адміністрації відбулася виїзна Координаційна рада з проблем ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та наркоманії Волинської області.

В засіданні прийняло участь 23 особи, а саме члени обласної та районної  Координаційних рад, їх уповноважені особи та інші представники управлінь та відомств Маневицького району.

Начальник Управління Охорони Здоров’я Волинської ОДА, заступник голови Координаційної Ради Ігор Степанович Ващенюк повідомив, що питання протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу є одним із пріоритетних напрямів державної політики у сфері охорони здоров’я і соціального розвитку. Епідемія ВІЛ-інфекції є вагомим чинником негативного впливу на трудоресурсний потенціал України та призводить до негативних соціально-економічних наслідків.

Доповідач також зазначив основні завдання щодо стратегії державної політики у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу, наркоманії та вірусних гепатитів на період до 2030 року.

Олена Іванівна Макаренко, директор Комунального підприємста “Волинський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом”, секретар Координаційної ради повідомила присутніх про стан епідемічної ситуації з ВІЛ/СНІД в Маневицькому районі та області загалом, прогноз розвитку епідемії, основні питання профілактики розповсюдження ВІЛ серед населення, діагностики та лікування ВІЛ-позитивних та хворих на СНІД.

Олег Петрович Бегаль директор КП «Маневицької центральної районної лікарні» проінформував присутніх стосовно епідемічної ситуації з ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та наркоманії у Маневицькому районі та повідомив про організацію обстеження на наявність антитіл до ВІЛ та надання медичної допомоги ВІЛ-інфікованим хворим на СНІД.

Головний лікар КП “Маневицького районного центру ПМСД”  Тетяна Миколаївна Самчук повідомила про забезпечення обстеження на ВІЛ-іфнекцію/СНІД 5% дорослого населення району.

Володимир Васильович Фурманчук в.о. начальника Маневицького районного відділу освіти зазначив про проведення інформаційної-навчальної роботи з питань профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та наркоманії та формування здорового способу життя серед учнівської та студентської молоді Маневицького району.

Лариса Миколаївна Лісовецька директор Маневицького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді доповіла присутнім про діяльність районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді щодо проведення заходів, спрямованих на профілактику розповсюдження ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та наркоманії серед населення Маневицького району.

Начальник сектору реагування патрульної поліції Олексій Миколайович Лисюк повідомив про стан ситуації щодо обігу наркотиків у маневицькому районі. Доповідач також зазначив, що обіг наркотиків у районі суттєво зменшився порівняно з попередніми роками.

Іван Онуфрійович Низкогуз, генеральний директор КП “Волинського обласного фтизіопульмонологічного медичного центру” повідомив про впровадження стратегії адвокації, комунікації та соціальної мобілізації (АКСМ Стратегії) у Волинській області. Запропонував затвердити Положення про АКСМ Стратегію та склад обласної групи з питань АКСМ у галузі контролю над туберкульозом.

Під час засідання Координаційної ради також було зазначено, що активна взаємодія всіх ланок медичної структури дозволяє здійснювати збір та оперативну доставку мокротиння для діагностики у КП “Волинський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр”.