Координаційна  рада з питань надання медичних та соціальних послуг

         У залі засідань управління охорони здоров’я облдержадміністрації проведено координаційна рада з питань надання медичних та соціальних послуг, матеріального забезпечення застрахованих осіб та зниження рівня тимчасової непрацездатності.

У роботі координаційної наради взяли участь заступник голови обласної державної адміністрації Світлана Мишковець, начальник управління охорони здоров’я ОДА Ігор Ващенюк, начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області  Сергій Ющак, представники профспілки.

 Співпраця управління охорони здоров’я  обласної державної адміністрації та управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування  України у Волинській області  з питань моніторингу тимчасової непрацездатності активно провадиться з 1992 року. Сформована ними спільна Рада по тимчасовій непрацездатності функціонувала до 2018 року. Як результат область мала позитивні  показники тимчасової непрацездатності. 

         У 2018 році лікувальними закладами та підприємствами області видано 96 679 листків непрацездатності, що є більше як на 7 000 у порівнянні із  2017 роком. В тому числі збільшилась кількість виданих листків непрацездатності по догляду за хворою дитиною з 9 720 у 2017 році до 10 890 у 2018 році (+1 170).

         На даний час є актуальним питання  зниження рівня тимчасової непрацездатності та відповідно виплат Фонду по ній.

         З цією метою видано спільний  наказ управління охорони здоров’я  обласної державної адміністрації та управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування  України у Волинській області від 26 грудня 2018 року № 557 од/291од, яким затверджено «Комплексний план закладів по зниженню рівня тимчасової втрати працездатності застрахованих осіб у Волинській області».  

         Всього в області  листки непрацездатності  видають 232 комунальні лікувальні заклади та підприємства, включаючи амбулаторії загальної практики – сімейної медицини та лише три приватні медичні заклади               (« Благомед», «Благотвір», Центр хірургії ока проф. Загурського).

         У 10 лікувальних закладах області працюють 10 заступників головного лікаря з експертизи тимчасової непрацездатності. У всіх інших лікувальних закладах особами, які відповідають за експертизу тимчасової непрацездатності та очолюють ЛКК, є заступники головних лікарів з медичної частини, завідувачі поліклінік або  лікарі клінічних спеціальностей.

         Бланки листків непрацездатності  закуповуються за кошти Державного бюджету України, область отримує їх централізовано за  розподілом МОЗ України. Наказом по управлінню охорони здоров’я  обласної державної адміністрації бланки листків непрацездатності розподіляються між лікувальними закладами області, про використання щомісячно здійснюється звітність до управління охорони здоров’я  обласної державної адміністрації і надалі до МОЗ України.