Ковельські медики уперше в Україні на районному рівні зробили пересадку нирки

Ковельські лікарі уперше в Україні в лікарні районного рівня успішно зробили трансплантацію нирки, що відзначили у Міністерстві охорони здоров’я.

Новий орган отримала 34-річна пацієнтка з хронічною хворобою нирок V ст., яка 6 років отримувала сеанси гемодіалізу та 3 роки перебувала в черзі на трансплантацію нирки у Запоріжжі. Донором став її чоловік, який віддав свою нирку задля порятунку дружини.

Трансплантація від живого донора — це подвійна відповідальність, адже забирається орган в абсолютно здорової людини та не можна допустити, щоб її здоров’я постраждало. Наразі подружжя почувається добре та вже будує плани на майбутнє.

Як повідомили у Міністервстві охорони здоров’я, 19 вересня Ковельське МТМО (міське територіальне медичне об’єднання) отримало ліцензію для здійснення трансплантації органів. До сьогодні в Україні було лише п’ять центрів трансплантації, в яких у 2018 та 2019 роках було проведено лише невелику кількість трансплантацій нирок при потребі близько 3 тисяч подібних операцій на рік.

Історія Ковельської лікарні доводить, що трансплантацію можна робити і у регіональних центрах, потужність яких потрібно розвивати спільно з місцевими органами влади. Створення широких можливостей для трансплантації в Україні – один із пріоритетів міністерства на найближчий період.

“Міністерство охорони здоров’я вітає перші успіхи колег-медиків, які 6 місяців готували подружжя до операції. Ця трансплантація – результат великої і злагодженої роботи мультидисциплінарної команди: лікарів урологів, анестезіологів, хірургів, трансплант-координатора та юристів. Сподіваємося, що найближчим часом вся країна дізнається про нові успіхи медиків у сфері трансплантації”, – йдеться у повідомленні мінохорони здоров’я.