Кожен волинянин має знати про те, як гроші Світового Банку допоможуть зберегти його життя й здоров’я

Працювати так, аби робота над Субпроектом «Вдосокналення медичної допомоги хворим із хворобам системи кровообігу у Волинській області» стала взірцем для тих, хто у подальшому реалізовуватиме подібні проекти. На цьому під час робочої зустрічі наголошував голова Волинської обласної державної адміністрації Володимир Гунчик, який, власне, є ще й керівником координаційної ради управління Субпроектом.

Експертну робочу групу по компоненту «Інформаційна кампанія в рамках Субпроекту», яку очолює консультант із комунікаційних технологій Ольга Булковська, голова облдержадміністрації зібрав першою. Адже, за його словами, є розуміння того, що від якості цієї роботи залежить, чи люди дійcно почнуть приділяти увагу своєму здоров’ю, приходити до профілактичні огляди до оновлених чи новозбудованих медзакладів, перевірятися на сучасному медобладнанні, придбаному в рамках проекту. Тим паче, що кінцевою метою заходів, позику на реалізацію яких дає Світовий Банк, є зниження рівня інвалідизації і смертності волинян від хвороб системи кровообігу. «Фабулу управління цим проектом вибудуємо так, що потім досвід накладемо на інші подібні», – наголосив Володимир Гунчик та уточнив, що власне він в області несе персональну відповідальність за реалізацію всіх прописаних у відповідних документах заходів.

Наразі ж щодо комунікаційно-інформаційної складової завдання такі, щоб про проект дізналося якомога більше пересічних волинян, а також усвідомили, що їхнє здоров’я – то їхня турбота. І влада з допомогою кредитних коштів покращує систему надання послуг: будує, закуповує, навчає. Однак вчасне звернення до медзакладів – то кроки, для яких найперше мають пройти зміни у свідомості кожної людини. «Вашими аудиторами будуть люди з села, на зустрічі до яких я їжджу щотижня. Вони мусять знати про те, що у них з’явилися нові можливості обстежитися чи лікуватися», – пояснив простоту і складність процесу керівник координаційної ради з реалізації субпроекту.

Окремо Володимир Гунчик наголосив, що інформаційний супровід проекту – безперервний процес. Він, безперечно, має у своїй основі чітку наперед визначену й прописану стратегію, але робочі моменти вноситимуть корективи у методи і заходи її реалізації. «Мусить бути діалог, різні пропозиції і вироблення спільної позиції», – стверджував мовець. Тож очільник краю не сумнівається, що зусиллями робочої групи, яка розглядатиме пропозиції консультанта з комунікаційних технологій та висловлюватиме зустрічні пропозиції чи зауваження, проект досягне якісних кінцевих індикаторів – недуги системи кровообігу перестануть бути основною причиною смертності волинян.