Лікування больового синдрому в онкологічних хворих

На базі КП «Волинський обласний центр громадського здоров’я» Волинської обласної ради  проведено семінар «Лікування больового синдрому в онкологічних хворих». У семінарі прийняли участь сімейні лікарі,  лікарі –терапевти, лікарі-онкологи, представники КП «Волинський обласний медичний  центр онкології».  

У клінічній практиці сімейним лікарям часто доводиться зіштовхуватися із синдромом болю — системним патологічним процесом, що включає місцеву реакцію на ураження, передачу та сприйняття больового імпульсу, його психоемоційну оцінку і відповідну вегетативну та поведінкову реакцію організму.

Про  проблему знеболювання у хворих з поширеними прогресуючими формами злоякісних новоутворень розповів завідувач відділенням анестезіології та інтенсивної терапії КП «Волинський обласний медичний  центр онкології» Ігор Дудко. Він зазначив, що знеболювання є одним з найважливіших способів  для охорони здоров’я, оскільки полегшення страждань невиліковних хворих — основне завдання клінічної медицини.

Правильне розуміння механізмів виникнення болю, використання всього комплексу діагностичних критеріїв, адекватна оцінка та застосування всіх сучасних методів і методик лікування надають можливість адекватно лікувати і контролювати біль в онкологічних хворих, покращити якість життя таким пацієнтам як у біологічному, так і в соціальному плані.

Адекватне лікування хронічного больового синдрому онкологічного походження зменшує психоемоційне напруження не тільки в самого хворого, але й у його найближчого оточення.