Медична спільнота Волині взяла участь у вшануванні пам’яті жертв Волинської трагедії

Меморіальні заходи з нагоди 75-ї річниці Волинської трагедії за участю Президента України Петра Порошенка відбулися у селі Гончий Брід Ковельського району у неділю, 8 липня. Участь в урочистостях взяли начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк, заступник начальника Валерій Руцький, головний лікар Волинського обласного центру здоров’я Сергій Новосад, головний лікар Ковельського міськрайонного територіального медичного об’єднання Олег Самчук та головний спеціаліст з хірургії управління охорони здоров’я ОДА Ігор Бабін.

Присутні вшанували пам’ять українців – жителів Гончого Броду, які загинули під час українсько-польського етнічного конфлікту у 1943-1944-му роках. Президент Петро Порошенко зазначив: «Ми шануємо і пам’ятаємо кожного вбитого. Наші народи об’єднані спільним минулим. Тепер ми маємо міцні стосунки, спільне європейське сьогодення і майбутнє. Я хочу, щоб вся Україна почула, весь світ, що трагедія Гончого Броду, як і вся Волинська трагедія – це трагедія обох народів – українського і польського. Криваві сторінки нашої спільної історії мають бути суворою пересторогою. Ми не маємо права ставити сьогодення і майбутнє в залежність від минулого».

[singlepic id=530 w=400 h=300 mode=web20 ] 

Петро Порошенко поклав квіти до пам’яткого знаку українсько-польського протистояння 1943-1944-го років, після цього спільно з присутніми виконав Гімн України.

Меморіальний знак встановили у Гончому Броді у 2011-му році. Згідно з даними державного архіву Волинської області, напади поляків на село Гончий Брід розпочалися у листопаді 1943-го року та повторювалися у січні та березні 1944-го року. Найкривавішим для жителів цього села виявився січень 1944-го, коли на свято Водохреща загін Армії Крайової, увірвавшись у село, знищив 40 садиб та розстріляв 60 його жителів.

Також Президент Петро Порошенко 8 липня у рамках меморіальних заходів відвідав село Сагринь на території Республіки Польща.