Медики-добровольці Волині на передовій

Медики першого добровольчого мобільного шпиталю імені Пирогова уже третій рік пліч-о-пліч із бійцями в зоні АТО. Витягають з лап смерті воїнів, піклуються про місцеве населення. «Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Миколи Пирогова» унікальний пілотний проект, який силами взаємодії багатьох структур, політичної волі, допомоги місцевої влади, зміг налагодити систему надання медичної допомоги у фронтовій зоні: формування медичного персоналу, постачання медикаментів, автотранспорту, допоміжного обладнання тощо. Працюють медики безоплатно. Аби поїхати на фронт, беруть відпустки на своїх постійних місцях роботи, жертвують часом, родинами і навіть своїм життям аби врятувати інших. Вони лікують тіла і навіть душі. Цих лікарів від Бога добре знають на фронті. Їм довіряють, бо професійно роблять свою справу. Вони – фахівці високого рівня, котрі їдуть на фронт за покликанням.

«Золота година» – один з ключових термінів військової медицини, що означає час, за який пораненому бійцю належить надати кваліфіковану медичну допомогу і стабілізувати життєво важливі функції організму. Із кожною хвилиною, яка спливає, зменшується шанс постраждалого не тільки на ефективне лікування поранення, а й на власне виживання. Так, за словами голови наглядової ради проекту «Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Миколи Пирогова» Геннадія Друзенка, 80 % загиблих бійців АТО помирають саме через несвоєчасно надану медичну допомогу.

Це відбувається тому, що у радіусі кількох десятків кілометрів від епіцентрів бойових дій бракує належним чином облаштованих лікарень (частина з них зруйнована чи пошкоджена) та кваліфікованих лікарів, насамперед хірургів. «Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Миколи Пирогова» створено для того, аби вчасно та ефективно надавати кваліфіковану медичну допомогу пораненим бійцям та цивільним жителям в зоні проведення АТО.

Олександр Кругляк завідувач хірургічним відділенням Волинського обласного госпіталю ветеранів війни та Тетяна Кушнерук лікар-інфекціоніст Любешівської центральної районної лікарні  лікарі – добровольці Волині, які активно залучаються до надання медичної допомоги військовослужбовцям Збройних сил України, працівникам правоохоронних органів та цивільному населенню в районах проведення АТО. Сьогодні медики допомагають військовим і цивільним в Луганській області в безпосередній близькості до лінії фронту.