Міняю цигарку на цукерку або смайлик


 19 листопада до Міжнародного дня відмови від тютюнопаління на Театральному майдані міста Луцька Волинським обласним центром здоров’я було організовано акцію «Міняю цигарку на цукерку або смайлик». Мета акції – закликати молодь до здорового способу життя та ще раз нагадати про згубний вплив тютюнокуріння на здоров’я людини. Участь у акції взяли студенти Луцького базового медичного коледжу, Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки та учні Луцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 1.

 Студенти обмінювали у курців цигарки на солодощі чи смайлики та розповсюджували листівки з інформацією про небезпеку тютюнокуріння. Учні на умовній цигарці писали про її шкідливу дію, адже вдихання тютюнового диму уражає всі без виключення органи і системи людського організму. Навіть одна викурена цигарка викликає аномальні реакції в організмі, збільшується частота серцевих скорочень, звужуються судини, зростає небезпека утворення в них тромбів, підвищується артеріальний тиск. Постійне подразнення цигарковим димом дихальних шляхів зумовлює виникнення хронічних обструктивних захворювань, а ризик виникнення раку ( і не тільки легень, а й порожнини рота, нирок, сечового міхура і т.д.) зростає в рази. Крім того тютюнокуріння є й однією з причин безпліддя, як чоловічого так і жіночого.

Наостанок всі учасники акції енергійно потоптались по умовній цигарці, засвідчивши своє негативне відношення до цієї згубної звички. Також приємним моментом стала підтримка людей старшого віку, які активно допомагали закликати перехожих до здорового способу життя!

Україні потрібна здорова нація!
А Ви з нами?