Міжнародні змагання бригад швидкої медичної допомоги

03-05 червня у м. Оттерндорф (Німеччина) пройшли міжнародні змагання бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги.

Змагання організувала школа ЕМД  «Йоханнітен» з міста Ганновер, яка має 20 навчальних пунктів в усіх великих містах Німеччини. В змаганнях прийняло участь 500 учасників з 6 країн Європи, зокрема з Великобританії, Франції, Німеччини, Польщі, України та Росії.

Волинь представила бригада КЗ «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» у складі медичних працівників – лікарі Алла Мельничук, Ірина Кушнір, фельдшери Сергій Проць, Роман Романюк, Ірина Кратік та Василь Олешко.[ngg_images gallery_ids=”21″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” images_per_page=4 ]

Команда Волинського обласного  центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, перед поїздкою на змагання, ретельно готувалась. До складу бригади увійшли медичні працівники, які мають практичний досвід роботи у системі швидкої та невідкладної медичної допомоги, систематично підвищували свій фаховий рівень шляхом участі у заходах, що стосувалися питань екстреної медичної допомоги.

Боротьба була напруженою та високопрофесійною. Оцінювання виконаних завдань проводились за  стандартами, прийнятими у країнах Європейської спільноти. Для коментування  виконаних завдань на етапах, закордонні команди мали своїх перекладачів.

Завдання складалось з денних та нічних етапів: вміння правильно провести серцево-легеневу реанімацію (включаючи дітей), надати допомогу при травмах, організувати надання допомоги в осередку з великою кількістю потерпілих, виконати тестові завдання. 

Команда екстреної (швидкої) медичної допомоги з м. Луцька прийняла участь в конкурсах медичних рятівників в категорії «С». Змагались 12 європейських команд. Було проведено 5 конкурсів:

  • теоретичний (приймали участь всі члени команд);
  • встановлення діагнозу, оцінювання стану пацієнта та тактика його ведення;
  • правильне транспортування потерпілого на місцевості з перепонами;
  • надзвичайна ситуація (вибух з пожежею);
  • проведення пацієнту долікарських і лікарських реанімаційних заходів.

 Бригада КЗ «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» професійно справилась із завданнями була одною з найкращих і посіла 4-те призове місце серед закордонних команд, за що нагороджена кубком та кожен з учасників команди – медаллю.

За словами головного лікаря обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Олега Куца, участь у змаганнях такого рівня – це отримання неоціненного досвіду та яскравих вражень, удосконалення кваліфікації та підвищення професійної майстерності бригад швидкої допомоги, що досить актуально у період реформування медичної галузі в цілому та служби екстреної допомоги зокрема. Адже це дає можливість глибше ознайомитися з європейськими стандартами надання екстреної медичної допомоги на догоспітальному етапі, провести обмін досвідом та налагодити і підтримувати партнерські стосунки з аналогічними службами Європейських країн.

Досвід, отриманий бригадою під час проведення цих змагань, буде в подальшому передаватися працівникам виїзних бригад Волинської області та використовуватися у повсякденній роботі, що в свою чергу забезпечить покращення надання своєчасної, якісної, кваліфікованої екстреної медичної допомоги населенню.