Міжнародний день акушерки відзначається щороку 5 травня

Ідею проведення цього дня було запропоновано 1987 року в Нідерландах на конференції Міжнародної конфедерації акушерок, що заснована 1919 року та об’єднує 88 акушерських асоціацій із 75 країн світу. Регулярно відзначається з 1992 року в понад 50 країнах світу.

Міжнародний день акушерки – це нагода усвідомити важливість цієї професії, розширити знання про те, як багато роблять акушерки своєю щоденною працею.

Робота цієї категорії медиків незамінна, оскільки, за великим рахунком, саме акушерки допомагають малюкам з’являтися на світ. Функції акушерки багатогранні і охоплюють надання першої акушерсько-гінекологічної допомоги, підготовку інструментарію для проведення прийому лікаря-гінеколога, допомогу лікарю при огляді жінки, проведення патронажу породіль та вагітних, ведення документації по диспансеризації хворих, психологічну підготовку вагітної до пологів, допомога у роботі лікаря-неонатолога, а також усім відоме надання допомоги акушеру-гінекологу у веденні пологів.

У день професійного свята приєднуємося до численних привітань на адресу наших незамінних акушерок і бажаємо їм міцного здоров’я, трудових успіхів і надійного родинного щастя.