Міжнародний день інвалідів

3 грудня – особливий день для всієї світової спільноти. 1992 року Генеральна Асамблея ООН оголосила його Міжнародним днем інвалідів. Цінність та гуманізм будь-якого суспільства визначається тим, як держава ставиться до дітей, людей похилого віку, інвалідів, до тих, хто найбільш незахищений та вразливий, кому особливо важко в житті.

Проведення Міжнародного дня інвалідів спрямовано на привернення уваги до проблем тих, хто постраждав від жорстокої хвороби – від народження, в дитинстві чи у зрілому віці. На захист їх гідності, прав та добробуту, на переваги, які отримує суспільство від участі інвалідів у громадському, соціальному, економічному і культурному житті.

Інвалідність, як соціальне явище, притаманна кожній державі. На сьогодні рівень інвалідизації жителів планети сягає показника в понад мільярд осіб або 15 %. Через наявність проблем зі здоров’ям особи з інвалідністю потребують вжиття з боку державних та громадських інституцій спеціальних заходів, спрямованих на забезпечення їх повної та повноцінної участі в житті соціуму на рівні з іншими. На долю інвалідів випали нелегкі випробування, однак вони, долаючи труднощі, проявляють виняткову силу духу і непохитну віру в життя. Їх мужність та оптимізм – взірець для інших.