Міжнародний день захисту дітей

Міжнародний день захисту дітей заснований у 1949 році за рішенням сесії Міжнародної демократичної федерації жінок, а почали його святкувати в 1950 році в 51 країні світу.

Захист дітей та їх права завжди викликали пильну увагу міжнародного співтовариства. Ще в 1924 році Ліга Націй прийняла Женевську Декларацію прав дитини. У той час права дітей розглядалися в основному в контексті заходів, які необхідно було прийняти відносно рабства, дитячої праці, торгівлі дітьми. У 1959 році Організація Об’єднаних Націй прийняла Декларацію прав дитини і проголошувала рівні права дітей у сфері виховання, освіти, соціального забезпечення, фізичного і духовного розвитку незалежно від кольору шкіри, національної належності, громадського походження, майнового стану та іншого. Декларація закликає батьків, громадські організації, уряди визнати права дітей і сприяти їх здійсненню.

За роки незалежності в Україні вдалося розробити та прийняти законодавство про охорону дитинства, що відповідає європейським стандартам, Конвенції ООН про права дитини. А самі діти дуже по-різному розуміють захист своїх прав та зміст цього дня. Для когось це – свято малюнків на асфальті, для когось – можливість відстоювати свою точку зору в широких масштабах.

Діти – це наше майбутнє! Любіть, оберігайте, піклуйтеся та поважайте їх і ніколи не відмовляйте у допомозі!

Довідково:
У Волинській області медичну допомогу дитячому населенню надають п’ять лікувально-профілактичних установ – Волинське обласне дитяче територіальне медичне об’єднання, обласний дитячий протитуберкульозний санаторій «Згорани», санаторій для дітей з батьками «Дачний», обласний спеціалізований будинок дитини та КЗ «Луцька міська дитяча поліклініка».

За 2015 рік на Волині народилося 13 540 дітей, за січень-травень 2016 року – 5800 діток та дві трійні.