Міжнародний семінар з питань розвитку паліативної допомоги

З 06 по 12 вересня цього року у місті Зальцбург (Австрія) відбувся спеціалізований навчальний семінар «Розвиток лідерства й освіти в паліативній допомозі: навчальний курс ELNEC». Захід проведено у форматі тренінгу за сприяння Освітнього консорціуму ELNEC. Відбір учасників з України здійснено Фундацією Відкритого Суспільства за організаційної підтримки програмної ініціативи «Громадське здоров’я», Міжнародного фонду «Відродження».

У складі делегації з України навчання з отриманням міжнародного сертифікату тренера з паліативної допомоги пройшли головний спеціаліст з педіатрії управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації Людмила Рожко, головний лікар КЗ «Луцька міська дитяча поліклініка» Оксана Лєщинська, головна медична сестра КЗ «Луцька міська дитяча поліклініка» Любов Козіна та заступник головного лікаря КЗ «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги» Тетяна Князькова. Загалом в семінарі брали участь 34 учасники з Албанії, Вірменії, Казахстану, України тощо. Набутим досвідом та практичними знаннями щодо розвитку відповідних видів медичних послуг та впровадженні даної системи в країнах з учасниками семінару ділилися викладачі,  які прибули зі Сполучених Штатів Америки.

На семінаруі-тренінгу були розглянуті наступні теми: паліативне лікування, зняття болю та інших симптомів, етичні та культурні аспекти, пов’язані з лікуванням наприкінці життя, спілкування, втрата, горе і смерть, останні години життя.

Велике збільшення кількості хворих із невиліковними захворюваннями й обмеженим прогнозом тривалості життя зумовлюють актуальність і необхідність удосконалення паліативної та хоспісної допомоги населенню, а також і відповідної підготовки спеціалістів у даній галузі.

Учасники семінару з Волині здобули нові навички по наданню паліативної допомоги та підтримки людини в її останні хвилини життя, перейняли міжнародний досвід по впровадженню та реалізації паліативної допомоги, який обов’язково буде використаний в практиці та допоможе досягти головної мети надання такої допомоги – досягнення максимально можливої якості життя хворих та їхніх сімей.