На Волині визначилися з об’єктами під амбулаторії для другого етапу

На Волині визначили ще 21 об’єкт, де здійснюватимуть реконструкцію/капітальний ремонт у рамках реалізації другого етапу Субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим на хвороби системи кровообігу у Волинській області» спільного зі Світовим банком Проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі в людей».

Відповідний перелік затвердив голова Волинської обласної державної адміністрації Володимир Гунчик. А 2 листопада у станах ОДА відбулася нарада щодо стану справ з цими об’єктами із керівниками районів та очільниками медзакладів, де впроваджуватимуть зміни.

З районів Волині до влади краю надійшло майже три десятки пропозицій щодо включення об’єктів до другої фази будівництва. Після детального вивчення отриманих документів очільники області, дослухавшись зауваг та рекомендацій консультантів проекту, внесли до переліку 21 населений пункт, де реконструюють, або відремонтують амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

Отож, у краї практично одночасно реалізують першу і другу фазу ремонтних робіт у рамках Субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим на хвороби системи кровообігу у Волинській області». До третьої фази увійде ще 34 об’єкти. Цей перелік визначать пізніше. Загалом у рамках проекту капремонт чи реконструкцію здійснять у 86 амбулаторіях загальної практики сімейної медицини.

Така географія амбулаторій на Волині дозволить зменшити радіус обслуговування з 14,9 до 8,2 кілометра, а кількість пацієнтів на одного сімейного лікаря – з 5755 чоловік до 1500 чоловік, а також досягти показника у 5 пасивних та 5 активних контактів лікаря до пацієнтів з хворобами системи кровобігу.
«Щодо другої фази – проектно-кошторисна документація на 21 об’єкт другої фази має бути на почату року, щоб у другому півріччі провести закупівлі та проводити ремонт і реконструкції», – наголосив заступник голови ВОДА, керівник групи управління Субпроектом Сергій Кошарук.

Потому присутні доповіли про стан справ щодо майбутніх амбулаторій ЗПСМ, акцентуючи, зокрема, на тому, чи є проблеми, як їх вирішити і чи відбувалися громадські слухання по об’єктах на місцях.