На Волині з офіційним візитом перебувала виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун

Уляна Супрун зустрілася із керівництвом області, обласного та Луцького міського управлінь охорони здоров’я, головними лікарями медичних закладів області. Зокрема, з лікарями центрів первинної медико-санітарної допомоги обговорили проблемні питання реформування системи охорони здоров’я, відповідь на них обіцяли дати згодом.

На прес-конференції для журналістів, Уляна Супрун повідомила, що зараз їздить регіонами України саме для спілкування з представниками влади в регіонах та медиками щодо кроків трансформації системи охорони здоров’я на первинній ланці, їх втілення та обміну досвідом. На сьогодні вже 6 з половиною мільйонів українців підписали декларації із сімейними лікарями, педіатрами та терапевтами.

У Волинській області 16% населення підписали декларації, а в Луцьку – 22%. “Це дуже гарні показники, вони вищі, ніж середній рівень в країні і я дякую головним лікарям центрів первинної медико-санітраної допомоги за успішну роботу. Автономізація розпочалась по 16-тьох центрах і ще 6 мають зробити це до вересня, щоб отримувати нове фінансування на рівні декларацій замість субвенції”.

“Важливо не тільки знайти свого лікаря, а й допомогти медикам підвищити рівень фінансування закладів, отримувати гідну зарплату. Також серед пріоритетів – комп’ютерна система, інтернет і це обладнання, яке потрібне на рівні первинної ланки. Це відповідальність місцевої влади”, – наголосила Уляна Супрун.

Також виконувачка обов’язків міністра розповіла про те, як заохочуватимуть лікарів працювати в селах. Міністерство  співпрацює з регіонами, щоб поширювати інформацію про те, які є вакансії. Щоб сприяти залученню лікарів до роботи у сільській місцевості, 30 травня на рівні Кабінету Міністрів було прийнято рішення, що абітурієнти медичних університетів, які погоджуватимуться підписати на три роки контракт про роботу в селі після проходження інтернатури, матимуть привілеї при вступі на бюджетні місця. Ті, які умов контракту після закінчення університету не виконають, будуть змушені повернути державі кошти за своє навчання.