Нагородження Відзнакою за професіоналізм і милосердя «Орден Святого Пантелеймона» у 2017 році

З липня місяця поточного року тривало обирання кандидатів на нагородження Орденом Святого Пантелеймона. З нинішнього року це – громадська  відзнака для медиків за професіоналізм і милосердя, ініційована громадською організацією «Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги» та підтримана главами чотирьох найбільших християнських церков в Україні, Міністерством охорони здоров’я, Комітетом Верховної ради з питань охорони здоров’я, Національною академією медичних наук.

Регіональна Експертна Рада Волинської області подала список кандидатів  на відзнаку за гуманність та милосердя «Орден Святого Пантелеймона» в номінаціях:

«Кращий лікар» Гнатів Микола Миколайович, завідувач неонатального центру Волинського обласного дитячого територіального медичного об’єднання;

«Кращий медик»  Яков’юк Алла Олександрівна, головна медична сестра

Луцької центральної районної лікарні;

«Новатор охорони здоров’я» Легкодух Юрій Васильович, завідувач відділення інтервенційної радіології №2 Волинської обласної клінічної лікарні.

 «Міжнародне співробітництво у галузі охорони здоров’я»,  Прокоп’юк Сергій Іванович,  лікар-невропатолог  КЗ «Луцький центр первинної медико- санітарної допомоги № 3».

09 серпня 2017 р. в день Святого великомученика і цілителя Пантелеймона у м. Києві, вперше в Україні, відбулися урочистості з нагоди відзначення найкращих медиків України та нагородження їх Орденом Святого Пантелеймона.

У Софійському Соборі вперше відбувся всеукраїнський молебень за медиків, який очолив Святійший Патріарх Філарет у співслужінні з представниками усіх християнських церков України.

Церемонія нагородження пройшла у Національній філармонії України.

Процес вибору переможців складався з декількох етапів: спочатку регіональні експертні ради, створені з представників медичної спільноти, громадськості, релігійних організацій та ор­ганів влади, отримавши від медичних колективів та громадських організацій подання, вибрали кращих представників свого регіону і запропонували їх кандидатури Національній експертній комісії, яка визначила 20 номінантів, а вже з них Поважна рада обрала 5 переможців.

Номінація «Кращий лікар» КАШТАЛЬЯН Михайло Арсеньєвич – доктор медичних наук, завідувач кафедри загальної хірургії та військової медицини Одеського національного медичного університету. У 2014-у керував розгортанням військових шпиталів у зоні воєнних дій на сході країни. Першим в польових умовах запропонував використання ендоскопічної апаратури. Особисто оперував і врятував життя сотням бійців.

Номінація «Кращий медик» САВЧАК Мирослава Ярославівна – фельдшер пункту екстреної медичної допомоги «Чижики» Пустомитівського району Львівської області. 26 років у професії. Працювала медичною сестрою, сільським фельдшером. З 2007 року працює фельдшером на пункті екстреної допомоги. У 2015 взяла відпустку і добровольцем поїхала працювати в НГУ «Перша медична рота», пізніше була мобілізована і служила в батальйоні імені генерала Кульчицького.

 Номінація «Новатор охорони здоров’я» СЛЄСАРЕНКО Сергій Володимирович – д.м.н,р медичних наук, керівник Дніпропетровського центру термічної травми і пластичної хірургії. Понад 30 років оперує пацієнтів з множинними опіковими травмами. За час бойових дій на сході країни через його відділення пройшло понад 400 бійців з численними опіковими травмами.

Номінація «Міжнародне співробітництво в охороні здоров’я» ХУБЕРТУС фон Фосс – німецький педіатр і благодійник, керівник Мюнхенського дитячого реабілітаційного центру. За його сприяння в Україні створено понад 100 реабілітаційних центрів для дітей з ураженнями нервової системи, у яких пройшли лікування та реабілітацію понад 20 тисяч дітей. За 25 років співпраці з Україною з допомогою ХУБЕРТУСА фон Фосса було реалізовано медичні проекти, загальна вартість яких склала 25 млрд євро.

Номінація «Служіння суспільству» ЗІНИЧ Ігор Вікторович (посмертно) – санітарний інструктор 80-ї окремої десантно-штурмової бригади, кіборг, провів в Донецькому аеропорту рекордні 34 дні. У підвалах терміналу облаштував медичний пункт, витягував поранених з позицій і надавав першу допомогу. Сам був поранений, але від ротації відмовився. Загинув 20 січня 2015 р. під завалами в новому терміналі.

 Даний захід стає традиційним. Нагородження переможців 2018 р. відбудеться 9 серпня 2018 р.

Не дивлячись на те, що Відзнака є громадською, вона популяризує фах медика, культивує гуманність та милосердя у суспільстві, а також сприяє позитивному сприйняттю України за межами нашої держави.