Нарада щодо проведення вакцинації

За участі заступника начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Валерія Руцького 7 вересня 2016 відбулась нарада з заступниками головних лікарів центрів ПМСД, сімейними лікарями та відповідальними за організацію проведення щеплень закладів охорони здоров’я області. На нараді головний спеціаліст з педіатрії управління охорони здоров’я облдержадміністрації Людмила Рожко опрацювала з присутніми нормативні документи МОЗ України з проведення вакцинації проти туберкульозу, а також – інструкцію до вакцини БЦЖ.

Акцентовано увагу на проведенні навчання медичного персоналу, задіяного в проведенні вакцинації, відпрацювання техніки введення вакцини, дотримання умов холодового ланцюга при транспортуванні та зберіганні вакцини, виконання вимог інструкції щодо використання вакцини.

На нараді обговорили можливості центрів ПМСД проведення туберкулінодіагностики.

Волинським обласним центром здоров’я роздано  довідник «Відповіді на складні запитання батьків про вакцинацію» та розмальовку «Чарівна парасолька», виготовлені за сприяння ГО «Батьки за вакцинацію», Національного комітету Поліо Плюс в Україні, метою яких є попередження інфекційних хвороб шляхом надання достовірної інформації щодо вакцинації батькам.

Довідково:
6 вересня 2016 року Волинська область отримала 86360 доз вакцини проти туберкульозу (БЦЖ виробництва InterVax Ltd компанією BB – NCIPD Ltd, Болгарія).

Станом на 07.09.2016р. у Волинську область у відповідності до потреби на 2016 рік поступило імунобіологічних препаратів (у відсотках до потреби):

  • комбінована вакцина проти кашлюка, дифтерії правця, Хів-інфекції, поліомієліту «Пентаксим» – 44,5%;
  • вакцина для профілактики кору, паротиту і краснуху «Пріорикс» – 14,9%;
  • вакцина для профілактики гемофільної інфекції «Хіберікс» – 33,9%;
  • вакцина для профілактики вірусного гепатиту В – 36,5%;
  • вакцина проти сказу – 26,6%;
  • анатоксин для профілактики дифтерії, правця (АДП-м) – 14,7%;
  • вакцина для профілактики туберкульозу (БЦЖ) – 100%;
  • анатоксин для профілактики дифтерії, правця (АДП) – 100%.

Зазначені обсяги поставлених вакцин дозволять покращити показники охоплення щепленнями населення

[singlepic id=225 w=212 h=150 mode=web20 ] [singlepic id=226 w=212 h=150 mode=web20 ]