Нарада щодо стану діяльності акушерсько-гінекологічної служби та аналізу її основних показників

Сьогодні в залі колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації відбулася нарада щодо діяльності акушерсько-гінекологічної служби області. На нараді були присутні співробітники Луцького клінічного пологового будинку, головні позаштатні фахівці з акушерства та гінекології, завідуючі профільними структурними підрозділами, лікарі неонатологи.

Метою даного заходу є підвищення якості надання медичної допомоги  новонародженим дітям, вагітним жінкам та забезпечення співпраці лікарів-педіатрів, лікарів-неонатологів, лікарів-акушер-гінекологів та сімейних лікарів.

З вітальним словом до учасників наради звернувся головний спеціаліст з акушерства та гінекології управління охорони  здоров’я облдержадміністрації Роман Савка,  який доповів про підсумки роботи  акушерсько-гінекологічної служби в області за 9 місяців поточного року, основні проблемні питання та перспективи їх вирішення.

Станом на 01.10.2016 року в області на обліку по вагітності  знаходиться – 14 111 жінок. За 9 місяців 2016 р. відбулось 10 078 пологів, з них 4,1% – передчасні пологи, 112 багатоплідні пологи.

Основними завдання акушерсько-гінекологічної служби є  покращення якості та своєчасності проведення онкопрофоглядів у жінок фертильного віку; зниження відсотка операцій кесарського розтину, реєстр вагітних групи високого ризику, жінок з важкою екстрагенітальною патологією; покращення антенатального спостереження за вагітними, особливо високої групи ризику, із своєчасним консультуванням суміжними спеціалістами, своєчасним скеруванням на відповідний рівень для родорозрішення; вдосконалення системи підготовки медичних кадрів.

У ході  проведення  наради фахівці закладів активно ділились думками щодо покращення акушерсько-гінекологічної служби області та вносили  свої конкретні пропозиції.