Найновіші досягнення вітчизняної та світової медицини  на науково-практичній конференції в Луцьку

Науково-практична конференція «Профілактика та лікування серцево-судинних захворювань» – один з етапів реалізації у рамках спільного проекту Світового банку та Міністерства охорони здоров’я України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» та Субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області» відбулася сьогодні у Волинському  академічному театрі імені Т.Г. Шевченка. В рамках конференції волинські лікарі первинної ланки   прослухали  про найновіші досягнення вітчизняної та світової медицини в сфері профілактики та боротьби з серцево-судинними захворюваннями.

На Волині відбувається реалізація субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим на хвороби системи кровообігу» за кошти Світового банку. Одним із заходів буде навчання лікарів сучасним методам профілактики і діагностики, зокрема й за кордоном. За 5 років на навчанні побувають 1500 лікарів і середня ланка медперсоналу, заплановані 492 семінари, причому, це навчання буде кількаетапним. Також на Волині розширять мережу амбулаторій: більше 100 існуючих реконструюють і закуплять нове обладнання для діагностики, а ще до них додадуться 86 нових, які створять на базі діючих ФАПів.

Голова Волинської ОДА Володимир Гунчик повідомив, що загалом область впоралась із поставленими завданнями і частина проекту буде реалізована в 2017 році. Зокрема, наразі вже затверджено перелік з 31 амбулаторії, в яких роботи розпочнуть у 2017 році, оголошено тендери. Кошторисна вартість цих проектів – 93,9 мільйонів гривень.

 Керівник групи управліня Субпроектом, заступник голови Волинської ОДА Сергій Кошарук, перший квартал 2017 року буде насиченим, саме з цього моменту мають розпочатися так звані «тверді заходи», адже зараз розпочинаються тендери на визначення підрядників по проекту.

Головний спеціаліст МОЗ України питань кардіології Максим Соколов нагадав, що проект Світосвого банку реалізовується у 8 областях України і в 7 з них основний напрямок – кардіологія. Це важливо, адже саме серцево-судинні захворювання – лідери серед причин смертності українців.

«Спілкування зі Світовим банком – це екзамен на зрілість всієї області, бо, зважаючи на складну і заплутану систему фінансів, комунікації, його скласти може не кожен. Приємно що в цю програму увійшла кардіологія усіх рівнів: первинного, вторинного і третинного, адже саме серцево-судинні захворювання – лідери невтішної статистики», – пояснив він.

Начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації, Ігор Ващенюк, зауважив:  «Проект йде в одному напрямку, що й медична реформа . І хоча він писався ще 4 роки тому, але ми вже тоді прийняли рішення концентрувати хворих в 4 базових відділеннях – кардіоцентрах . В світлі того, що декларується по реформі, в проекті нічого змінювати не потрібно в базових речах, за винятком деяких уточнень».

Керівник  обласного центру кардіоваскулярної патології і тромболізису КЗ “Луцька міська клінічна лікарня” Андрій Ягенський розповів, що центр отримає обладнання для ультразвукової діагностики серця, обладнання для проведення аналізів, ангіограф тощо. Вартість цього обладнання – 1,5 мільйона доларів.

[ngg_images gallery_ids=”39″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails”]