Науково-практична конференція з інфекційних хвороб

Сьогодні в залі колегії управління охорони здоров’я відбулася науково-практична конференція з інфекційних хвороб на тему: «Актуальні інфекційні хвороби в практиці клініциста». Участь у науково-практичній конференції взяли заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Грицюк Іван Петрович, доктор медичних наук, професор завідувач кафедри інфекційних хвороб Харківської медичної академії післядипломної освіти Малий Василь Пантелеймонович, доктор медичних наук, професор кафедри інфекційних хвороб Харківської медичної академії післядипломної освіти Нартов Павло Вікторович, завідувач інфекційного відділення обласної інфекційної лікарні Морочковська Галина Василівна, лікарі загальної практики-сімейної медицини та лікарі-інфекціоністів.

Професор Малий Василь Пантелеймонович акцентував увагу на актуальності проблем терапії грипу та інших ГРВІ. Він зауважив, що грип – масова інфекційна хвороба, яка щорічно мутує і в осінньо-зимовий період відбувається епідемінування населення. Дана інфекція має групи ризику, найбільш вразливими з яких є діти до 1 року, люди похилого віку, вагітні жінки. Також професор Малий В.П зауважив, що значною проблемою є терапія грипу, відсутність відпрацьованого напрямку лікування грипу. Зосередив увагу присутніх лікарів загальної практики-сімейної медицини та лікарів-інфекціоністів на протигрипозних лікарських засобах, а саме блокаторах, інгібіторах, антинуклеопротеїнової дії засобах та інших перепаратах опосередкованої та змішаної дії. Також було зазаначено, що ведеться пошук нових препаратів, які були б ефективні при лікування грипу та ГРВІ.

Доктор медичних наук, професор Нартов Павло Вікторович ознайомив присутніх із інфекційними ураженням центральної нервової системи. Особливу увагу акцентував на лікуванні менінгіту. Менінгіт – це запалення м’якої мозкової оболонки, що покриває головний мозок людини і спинний мозок. Запалення можуть спричинити віруси, бактерії або інші мікроорганізми, й, у більш рідкісних випадках, деякі лікарські препарати. Менінгіт становить небезпеку для життя людини, тому це захворювання класифікується як невідкладний стан. Лікування при менінгіті полягає в невідкладному застосуванні антибіотиків та, іноді при серозних вірусних менінгітах, противірусних препаратів. Незважаючи на те, що лікування менінгіту сьогодні здійснюється найсучаснішими методами, це захворювання вважається одним з найважчих і несприятливих в плані прогнозу – воно часто призводить до смерті та інвалідизації пацієнта. Ось чому так важливо якомога раніше запідозрити менінгіт і звернутися в стаціонар за невідкладною допомогою.

На завершення науково-практичної конференції відбулась дискусія і обговорення актуальних питань з інфекційних хвороб та методів їх лікування.