Науково-практична конференція «Захід зустрічає Схід: педіатрична практика в системі громадського здоров’я»

Сьогодні в приміщенні Палацу культури міста Луцька відбулася науково-практична конференція «Захід зустрічає Схід: педіатрична практика в системі громадського здоров’я», яка проводиться ГО «Українська Академія Педіатрії». Привітали учасників заходу президент ГО «Українська Академія Педіатрії», доктор медичних наук, професор кафедри педіатрії і неонатології факультету післядипломної освіти Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, керівник Центру тромбозу і гемостазу Леонід Дубей, заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Валерій Руцький, начальник управління охорони здоров’я міської ради Микола Якимчук. Так, у вступному слові Леонід Дубей зауважив, що реформа охорони здоров’я є сьогодні найбільш актуальним питанням для українців. І в контексті дії Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом особливої ваги набуло співробітництво, націлене на зміцнення рівня безпеки та захисту здоров’я людини як передумови сталого розвитку та економічного зростання шляхом реформ. І питання ролі асоціацій у реформуванні медичної галузі, атестації лікарів та інтеграції медичної спільноти в європейський педіатричний простір важливе як ніколи.

Валерій Руцький привітав усіх від імені обласної влади, подякував організаторам за проведення конференції, а також побажав учасникам плідної праці. Цікавий захід, який спектрально розкриває питання педіатричної практики, а також правові питання у діяльності педіатра. “Висвітлювати подібні питання галузі педіатрії важливо навіть у найменших колах медичних працівників, адже обізнаність однієї людини – це добре, а обізнаність кожного – це гарантія якісної медичної допомоги на усіх рівнях”, – зазначив посадовець.

Сьогодні впродовж дня лікарі-педіатри, лікарі загальної практики – сімейні лікарі слухали лекції провідних фахівців галузі педіатрії, зокрема Федора Лапія, Ярему Возницю, Галину Солонько та ін., які розказали про найактуальніші проблеми, які зустрічаються в лікувальній практиці педіатрів.

Підтримка міжнародного педіатричного співтовариства, а також обмін знаннями є дуже важливими на шляху до Європейського Союзу.