Навчальний семінар на тему «Сучасні підходи до лікування ВІЛ-позитивних та хворих на СНІД. Досягнення стратегії UNADS Fast Trak «90-90-90»

28 листопада 2017 року в залі колегій управління охорони здоров’я відбувся навчальний семінар на тему «Сучасні підходи до лікування ВІЛ-позитивних та хворих на СНІД. Досягнення стратегії UNADS Fast Trak «90-90-90».

Мета семінару / тренінгу:

  • покращення у медичних працівників обізнаності щодо розповсюдження ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні та області;
  • надання учасникам необхідні навички для більш ефективного залучення населення до обстеження на наявність антитіл до ВІЛ, постановки на облік для проведення медичного нагляду, призначення антиретровірусної терапії, досягнення цілей Об’єднаної програми Організації Об’єднаних Націй з ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС) «90–90–90»;
  • налагодження взаємодії учасників з метою  їх подальшої співпраці.

Розпочала семінар та привітала усіх присутніх Макаренко Олена Іванівна – головний лікар комунального закладу «Волинський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом» та доповіла з актуальних питань з ВІЛ-інфекції/СНІДу відповідно до вимог реформи системи охорони здоров’я України та досягнення служби СНІДу у період виконання «Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії  ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки». Про епідемічну ситуацію з ВІЛ-інфекції/СНІДу у Волинській області доповіла І.Андрейчук – лікар – епідеміолог комунального закладу «Волинський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом».

Про звіт щодо оцінки регіональної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 роки у Волинській області доповіла присутнім Наталія Орлецька – заступник головного лікаря комунального закладу «Волинський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом»; про оптимізацію схем лікування при проведенні антиретровірусної терапії у хворих на ВІЛ/СНІД. Огляд сучасних антиретровірусних препаратів ознайомила Е.Дакаєва – завідувач амбулаторно-поліклінічним відділенням цього ж закладу.

З питань вірусних гепатитів, профілактики, діагностики та лікування на сучасному етапі доповіла І.Шмиговська – лікар-інфекціоніст комунального закладу «Волинський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом».

Про перебіг ВІЛ-інфекції у дітей озвучила Дяченко О.М. – лікар-педіатр комунального закладу «Волинський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом». Відповідальна за профілактику передачі ВІЛ від матері до дитини, лікар-дерматовенеролог – Штельмах О.Л. доповіла про профілактику передачі ВІЛ від матері до дитини у сучасних умовах.