Навчальний семінар на тему «Сучасні підходи до лікування ВІЛ- позитивних та хворих на СНІД»

В залі колегії управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації 25 жовтня відбувся навчальний семінар на тему: «Сучасні підходи до лікування ВІЛ-позитивних та хворих на СНІД, в тому числі хворих на поєднану патологію ВІЛ-інфекція/туберкульоз. Впровадження антиретровірусної терапії в лікувально-профілактичних закладах системи охорони здоров’я Волинської області». Семінар проводився за підтримки Благодійного фонду «Шанс».

Участь у семінарі взяли  спеціалісти КЗ «Волинський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом», лікарі-інфекціоністи, медичні сестри пунктів видачі АРТ-терапії, кабінетів «Довіра» та кабінетів інфекційних захворювань лікувально-профілактичних закладів області.

Метою тренінгу є покращення у медичних працівників лікувальних закладів обізнаності щодо розповсюдження ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні та області, формування в учасників необхідних навиків для більш ефективного залучення населення до обстеження на наявність антитіл до ВІЛ, постановки на облік для проведення медичного нагляду, призначення антиретровірусної терапії.[ngg_images gallery_ids=”35″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” images_per_page=16 ]

З вступним словом до усіх присутніх звернулася головний лікар КЗ «Волинський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом» Олена Макаренко. Вона подякувала організаторам за проведення семінару, також акцентувала увагу присутніх на актуальних питаннях з ВІЛ-інфекції/СНІДу відповідно до вимог реформи системи охорони здоров’я України, досягнення служби СНІДу у період виконання «Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки», впровадження в діяльність закладів охорони здоров’я нормативно-правових актів з питань вдосконалення організації медичної допомоги людям, які живуть з ВІЛ та побажала учасникам плідної праці. 

Про епідемічну ситуацію з ВІЛ-інфекції/СНІДу у Волинській області присутніх ознайомила Інна Андрейчук, лікар-епідеміолог КЗ «Волинський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом».

Еліна Дакаєва, лікар-інфекціоніст КЗ «Волинський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом», розповіла про загальні принципи антиретровірусної терапії у хворих на ВІЛ/СНІД, особливості призначення лікування препаратами ВААРТ, лабораторний моніторинг перебіг ВІЛ-інфекції, профілактику та лікування опортуністичних інфекцій.

Про особливості призначення антиретровірусної терапії в поєднанні протитуберкульозною терапією та ко-інфекція ВІЛ/ТБ учасникам семінару доповіла лікар-фтизіатр КЗ «Волинський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом» Ірина Дудко.

Лікар-інфекціоніст КЗ «Волинський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом» Наталія Борох акцентувала увагу присутніх на профілактиці професійного інфікування ВІЛ та туберкульозу, основ пост контактної профілактики.

Про забезпечення проведення консультування і тестування населення з ініціативи пацієнта та медичного працівника з дотриманням вимог законодавства ознайомила психолог КЗ «Волинський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом» Інна Ковальчук.

По завершенню навчального семінару відбулося жваве обговорення заходів, рекомендованих для подолання та попередження протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу. Тож знання, почерпнуті учасниками на сьогоднішньому семінарі, дадуть змогу покращити якість надання медичної допомоги населенню області.

За результатами практичного семінару учасники отримали відповідні сертифікати.