Навчальний семінар серед лікарів центрів ПМСД, ФАПів та амбулаторій

Волинським обласним центром здоров’я проведено семінар «Профілактика та раннє виявлення ВІЛ/СНІДу та туберкульозу у населення області», на якому Олена Макаренко – головний лікар КЗ Волинського обласного центру з профілактики та боротьбі зі СНІД розповіла присутнім про епідемічну ситуацію з ВІЛ-інфекції/СНІДу у Волинській області.

Станом на квітень цього року виявлено ВІЛ-інфікованих 4942 особи, з них проживає в області 2350 осіб а під медичним наглядом перебуває 2047 (87,1%) осіб , з них 37 дітей і 7 підлітків.

Про роль сімейного лікаря у виявленні та лікуванні туберкульозу ознайомила заступник генерального директора обласного територіального медичного об’єднання з мережі Людмила Симонюк.

Епідемічна ситуація у Волинській області у 2016 році становила 59,62 на 100 тис. населення смертність від туберкульозу – 15,19 на 100 тис. в Україні 67,6 випадки на 100 тисяч.

Важлива роль у роботі сімейного лікаря з виявлення та профілактики туберкульозу відводиться проведенню ефективної санітарно-освітньої роботи серед населення та навчанню пацієнтів із хронічними неспецифічними захворюваннями легень.

Туберкульоз – виліковний. Лікування туберкульозу – безкоштовне. Повне одужання можливе при умові раннього виявлення та вчасного лікування. При ускладнених формах туберкульозу лікування більш складне та тривале, але повне одужання теж можливе. Головне— вчасно звернутися за допомогою.