Навчальний тренінг з серцево-легеневих реанімацій

З 17 жовтня по 19 жовтня 2017 року в залі колегій управління охорони здоров’я облдержадміністрації проходив черговий етап навчань за програмою «Реанімаційні заходи при раптовій зупинці серця у дорослих та дітей».

Координував навчання Крилюк Віталій Омелянович – завідувач відділу інструкторів Державного закладу «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров’я України» та Кузьмінський Іван Володимирович – лікар з медицини невідкладних станів цього ж закладу.

Медичні працівники бригад екстреної медичної допомоги відпрацьовували практичні заняття на тренажері-манекені, що являє собою імітацію тіла дорослої людини. Відпрацювання навиків серцево-легеневої реанімації на такому манекені дає можливість контролювати якість виконання вправ, адже він обладнаний електричною системою датчиків і обладнань, які імітують процеси життєдіяльності людини (пульс, дихання, кашель, хрипи, ритми серця, тони серця тощо, кишкові шуми). Також знайомляться з новою розробкою приладу для кістково-крапельного введення ліків.

Незвичним і водночас дуже корисним для волинських працівників є використання на заняттях «живого» манекена-тренажера, який «відчуває» і «реагує» на маніпуляції, реанімаційні заходи і, навіть, на введення ліків.

Медичні працівники бригад екстреної медичної допомоги в завершенні тренінгу здали залік за підсумком двох днів занять та продовжили навчання під відкритим небом, на території центральної оперативної диспетчерської комунального закладу «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги медицини та медицини катастроф».

До слухачів приєднались студенти Луцького базового медичного коледжу. Адже їм випала унікальна нагода не тільки почути лекцію, а й взяти участь у практичних заняттях під керівництвом Арсена Арсеновича Гудими – завідувача кафедри медицини катастроф та військової медицини катастроф та військової медицини Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського Також він провів практичне заняття на тему: «Сортування постраждалих під час масових катастроф».

На завершення Куц Олег Степанович, головний лікар комунального закладу «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги медицини та медицини катастроф» подякував всім присутнім та висловив сподівання на плідну співпрацю .