Навчальний семінар «Сучасні підходи до лікування ВІЛ-позитивних та хворих на СНІД»

В залі колегії управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації 05 грудня відбувся навчальний семінар на тему: «Сучасні підходи до лікування ВІЛ-позитивних та хворих на СНІД, в тому числі хворих на поєднану патологію ВІЛ-інфекція/туберкульоз.

  Метою тренінгу є покращення у медичних працівників лікувальних закладів обізнаності щодо розповсюдження ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні та області, формування в учасників необхідних навиків для більш ефективного залучення населення до обстеження на наявність антитіл до ВІЛ, постановки на облік для проведення медичного нагляду, призначення антиретровірусної терапії.

З вступним словом до усіх присутніх звернулася  медичний директор КП «Волинський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом»  Наталя Орлецька. Вона акцентувала увагу на  актуальних питаннях з ВІЛ-інфекції/СНІДу відповідно до вимог реформи системи охорони здоров’я України, окреслила основні завдання щодо стратегії державної політики у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусних гепатитів на період до 2030 року.

  Про епідемічну ситуацію з ВІЛ-інфекції/СНІДу у Волинській області присутніх ознайомила Інна Андрейчук, лікар-епідеміолог КЗ «Волинський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом».

Еліна Дакаєва, лікар-інфекціоніст КП «Волинський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом», розповіла про  загальні принципи антиретровірусної терапії у хворих на ВІЛ/СНІД.

 Про порядок проведення тестування на ВІЛ-інфекцію, забезпечення якості досліджень з використанням швидких тестів розповіла Алла Кінах,- завідувачка лабораторією КП «ВОЦПБ СНІД»

По завершенню навчального семінару відбулося жваве обговорення заходів, рекомендованих для подолання та попередження протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу. Тож знання, почерпнуті учасниками на сьогоднішньому семінарі, дадуть змогу покращити якість надання медичної допомоги населенню області.

За результатами навчального семінару учасники отримали відповідні сертифікати.

Після семінару пропонували інформаційний бюлетень Інф. бюлетень по СНІДу 2019 –