Обласний семінар акушер-гінекологів області

Сьогодні в залі колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації відбувся обласний семінар щодо діяльності акушерсько-гінекологічної служби області за 2016 рік. На семінарі були присутні медичні працівники Луцького клінічного пологового будинку, головні позаштатні фахівці з акушерства та гінекології, завідуючі профільними структурними підрозділами, лікарі неонатологи, лікарі-онкологи.

Метою даного заходу є підвищення якості надання медичної допомоги новонародженим дітям, вагітним жінкам та забезпечення співпраці лікарів-педіатрів, лікарів-неонатологів, лікарів-акушер-гінекологів та сімейних лікарів.

[singlepic id=337 w=212 h=150 mode=web20 ]

З вітальним словом до учасників наради звернувся головний спеціаліст з акушерства та гінекології управління охорони здоров’я облдержадміністрації Роман Савка, який доповів про підсумки роботи акушерсько-гінекологічної служби в області за 2016 рік, основні проблемні питання та перспективи їх вирішення. У 2016 році в області на обліку по вагітності знаходилося – 15157 вагітних, обласними спеціалістами проконсультовано – 1210 жінок. За 2016 рік відбулось 13253 пологів, з них 3,86% – передчасні пологи, 146 багатоплідні пологи. За минулий рік народилося 13357 дітей, материнська смертність склала 7,24%, малюкова – 6,85%, перинатальна смертність – 6,97%, мертвонароджуваність – 3,97%. Кесарські розтини складали – 20,9%, профілактичні огляди – 62,8%.

Основними завдання акушерсько-гінекологічної служби є покращення якості та своєчасності проведення онкопрофоглядів у жінок фертильного віку; зниження відсотка операцій кесарського розтину, реєстр вагітних групи високого ризику, жінок з важкою екстрагенітальною патологією; покращення антенатального спостереження за вагітними, особливо високої групи ризику, із своєчасним консультуванням суміжними спеціалістами, своєчасним скеруванням на відповідний рівень для родорозрішення; вдосконалення системи підготовки медичних кадрів.

У ході проведення наради фахівці закладів активно ділились думками щодо покращення акушерсько-гінекологічної служби області та вносили свої конкретні пропозиції.