Оперативна інформація про епідемічну ситуацію з грипу та гострої респіраторно — вірусної інфекції станом на 19 грудня 2016 року

За останній тиждень 2016 року інтенсивні показники захворюваності на грип та ГРВІ по області перевищили епідемічні, властиві для цього періоду року на 7,5%. За 50 тиждень 2016року грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями у Волинській області захворіло 6380 осіб (інтенсивний показник 609,2 на 100 тисяч населення) проти 5623 осіб (інтенсивний показник 536,2) на 49-му тижні, з них 61% — діти віком до 17 років. Показник захворюваності більший від показника минулого тижня на 13,6% .

Вищі від середньообласних рівні захворюваності населення зареєстровано у Луцькому, Маневицькому, Горохівському районах, в містах Луцьку та Нововолинську. В 5 районах – це Турійський, Горохівський, Володимир-Волинський, Рожищенський, Іваничівський, інтенсивні показники захворюваності на грип та ГРВІ перевищили епідемічні пороги.

Протягом звітного тижня темп приросту захворюваності серед дорослих і дітей до 17 років зріс на 18,5 % та 10,7 % відповідно. Це відбулося за рахунок значної активності епідемічного процесу у Горохівському та Володимир-Волинському районах, де захворюваність зросла в 2 та 1,5 рази відповідно в порівнянні з минулим тижнем.

Серед дітей, які захворіли на грип та ГРВІ, більше хворіють у віковій  групі 5-14 років.

На 39 % збільшилась кількість хворих, які звернулися за медичною допомогою і потребували госпіталізації. Питома вага госпіталізованих серед осіб, які звернулися за медичною допомогою, становить 3,2% від усіх захворілих, із них 66% становлять діти віком до 17 років (3,5% від захворілих дітей). В структурі госпіталізованих збільшилась частка дорослих осіб з 24% до 34%, що може свідчити про активізацію епідпроцесу.

Враховуючи дані щоденного моніторингу захворюваності на грип та ГРВІ у навчально-виховних закладах, який проводиться фахівцями ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України», з 13 по 18.12.2016р.закрито ЗОШ І-ІІ ступенів у с. Мокрець Турійського району. Вирішується питання про призупинення навчально-виховного процесу в  школах с. Згорани та с. Городно Любомльського району, а також в окремих  школах  міст Луцька та Нововолинська, де кількість відсутніх учнів більше 21%.

У цьому епідсезоні, при проведенні досліджень зразків матеріалу від хворих на грип та ГРВІ методом ПЛР, циркуляцію вірусу грипу в області ще не виявлено.

Загалом з початку епідемічного сезону (з 3 жовтня по 18 грудня) в області зареєстровано близько 52 тисяч хворих на гострі респіраторні вірусні інфекції. Вже перехворіло 5 % населення.

З початку епідемічного сезону проти грипу на Волині вакциновано 1297 осіб (34,5% від запланованого обсягу), із них медичного ризику 997 (52,2% від запланованих), епідемічного ризику – 296 (16% від запланованих). Прищеплено 245 медичних працівників – 18% від запланованого обсягу.

Враховуючи  епідемічну ситуацію,  що склалася, з метою запобігання подальшого масового  поширення захворюваності на  грип та ГРВІ, ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України»  рекомендує негайно запровадити обмежувальні заходи в навчально-виховних закладах, де рівень захворюваності перевищує 20%, по можливості обмежити проведення  святкових та спортивно-масових заходів, збільшити  перерви між заходами з проведенням провітрювання приміщень.

Необхідно  запровадити   дезінфекційні  заходи  в  закладах  масового перебування людей  (концертні зали,  вокзали, об’єкти торгівлі,  тощо). На підприємствах усіх видів транспорту  забезпечити недопущення виходу на лінію транспорту з несправною опалювальною системою,  організувати проведення  прибирання з використанням засобів дезінфекції після закінчення  робочої зміни та дезінфекцію поручнів після кожного рейсу.

В установах, закладах, організаціях, на підприємствах слід забезпечити  проведення профілактичних дезінфекційних заходів,  негайну ізоляцію з колективів осіб з  симтомами  грипу та ГРВІ.

Актуальним залишається  проведення щеплень проти грипу.

За матеріалами
ДУ «Волинський обласний лабораторний
центр  держсанепідслужби МОЗ України»