Перший тур компанії імунізації проти поліомієліту

У Волинській області 20 жовтня розпочався 1-й тур турової компанії імунізації проти поліомієліту, яка розпочалася в рамках додаткової турової імунізації у відповідь на спалах поліомієліту, який зафіксовано в Україні та підтверджено ВООЗ та Центром з контролю та профілактики захворюваності США (CDC) – найбільшими світовими організаціями, які ведуть нагляд за поліомієлітом.

Зареєстрований спалах інфекції в Україні виник через те, що люди часто відмовляються від щеплення, навіть при наявності вакцини.

Для того, щоб подолати поліомієліт, усі діти віком від 2 місяців до 6 років у двох турах мають бути вакциновані від поліомієліту оральною поліомієлітною вакциною (ОПВ). У третьому турі будуть вакцинуватися діти від 2 місяців до 10 років.

Діти, які не отримали жодного щеплення проти поліомієліту, отримують перше щеплення інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ) та в подальшому не менше ніж через 2 тижні – щеплення живою, оральною вакциною (ОПВ) в рамках додаткової імунізації.

Тривалість першого раунду вакцинації ОПВ складає 3 тижні, починаючи від 20 жовтня 2015 року, наступних раундів вакцинації (другого та третього) – 2 тижні. Інтервал між раундами вакцинації ОПВ складає один місяць (30 діб).

Вірус поліомієліту вражає нервові клітини, що відповідають за рухи, і викликає параліч. Паралітична форма поліомієліту невиліковна.

Способів лікування цього захворювання не існує. Тому вакцинація є єдиним ефективним шляхом захистити дітей.

Застосування оральної поліомієлітної вакцини дозволило подолати нашій державі в минулому поліомієліт та здобути визнання у 2002 році ВООЗ України країни вільної від поліомієліту. З 1988 року під час масових кампаній вакцинацій проти поліомієліту у світі застосовано понад 10 млрд. доз вакцини ОПВ.

Волинська область отримала 64 тис. доз вакцини ОПВ (оральна поліомієлітна вакцина) та 18,6 тис. доз ІПВ (інактивована поліомієліт на вакцина), що надійшла в Україну у вересні поточного року. Протиполіомієлітні препарати надійшли у флаконах із індикаторами, які контролюють їх придатність. Вакцина ОПВ має підтверджений профіль якості, безпечності та ефективності. ОПВ вакцина захищає від інфікування поліовірусами будь-якого типу, зупиняє передачу вакциноспорідненого поліовірусу в популяції.

Кожен з батьків, який приводить дитину на щеплення, повинен знати, що має право перевірити умови зберігання вакцини. Кожен флакон з вакциною має індикатор, який при порушенні «холодового ланцюга» спрацьовує. Також треба знати, що відкриту вакцину потрібно використати протягом 6 годин з моменту відкриття (медичні працівники зобов’язані відмітити на флаконі час його відкриття).

Ніяких особливих протипоказань вакцина не має, звичайно, крім того, коли дитинка хворіє. Тоді треба перечекати і обов’язково з’явитися на вакцинацію.

Україна не перша країна, в якій стався спалах поліомієліту. Але, на жаль ми перша країна, що була вільною від цієї хвороби протягом 19 років, і допустила зниження рівня імунізації дітей до 14%, тоді як має бути не менше 95%. Завдання зараз є – подолати цей спалах і підтвердити статус вільної від поліомієліту країни. І в цій справі – щеплення оральною поліомієлітною вакциною є єдиним оберігом для всіх дітей України. Той, хто свідомо заперечує щеплення власних дітей безпечною і використовуваною всіма країнами світу вакциною, наражає своїх дітей на смертельну небезпеку.

Управління охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації закликає не піддаватись маніпуляціям, створеним в суспільстві навколо цієї теми, та подумати про здоров’я своїх дітей.