Підсумки діяльності лікувально-профілактичних закладів області

В управлінні охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації 28 жовтня 2015 року відбулася колегія управління охорони здоров’я Волинської обласної держадміністрації, на якій були присутні начальник управління Ващенюк І.С., члени колегії, обласні спеціалісти, керівники лікувально-профілактичних закладів області.

Головними темами обговорення на колегії охорони здоров’я обласної держадміністрації були:

  1. Про підсумки діяльності лікувально-профілактичних закладів області за 9 місяців 2015 року;
  2. Про результати працевлаштування випускників медичних коледжів області у 2015 році;
  3. Хід проведення в області І туру додаткової імунізації проти поліомієліту.

Із вступним словом виступив начальник управління охорони здоров’я Ващенюк І.С. Він зазначив, що для оптимізації діяльності закладів охорони здоров’я і досягнення рівня соціальних очікувань населення необхідним є впровадження комплексу заходів, які підвищують ефективність роботи всієї системи. Також акцентував увагу на створенні сучасної ефективної системи медичної допомоги, яка б відповідала міжнародним стандартам якості та базувалася на спільних зусиллях держави, медичних працівників та громадянського суспільства в цілому.

Про працевлаштування випускників 2015 року, які навчалися за державним замовленням, та заходи щодо здійснення контролю за відпрацюванням молодих спеціалістів трьохрічного терміну доповіла директор Луцького базового медичного коледжу Хмелькова А.І.

Рожко Л.М. головний спеціаліст з педіатрії управління охорони здоров’я облдержадміністрації ознайомила присутніх із проведення в області І туру додаткової імунізації проти поліомієліту, яка розпочалася в рамках додаткової турової імунізації у відповідь на спалах поліомієліту, який зафіксовано в Україні та підтверджено ВООЗ та Центром з контролю та профілактики захворюваності США (CDC) – найбільшими світовими організаціями, які ведуть нагляд за поліомієлітом. Зареєстрований спалах інфекції в Україні виник через те, що люди часто відмовляються від щеплення, навіть при наявності вакцини. Для того, щоб подолати поліомієліт, усі діти віком від 2 місяців до 6 років у двох турах мають бути вакциновані від поліомієліту оральною поліомієлітною вакциною (ОПВ). У третьому турі будуть вакцинуватися діти від 2 місяців до 10 років.

На колегії також обговорювалися питання страхової медицини у майбутньоу, обрахунку вартості медичних послуг та покращенні матеріально-технічної бази лікувально-профілактичних закладівобласті.