Підсумки діяльності лікувально-профілактичних закладів області за 9 місяців

Про підсумки діяльності лікувально-профілактичних закладів області за 9 місяців доповів  Ігор Ващенюк  – начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації  під час засідання колегії , що відбулося 30 жовтня .

Він ознайомив  присутніх з кроками реформи спеціалізованої медичної допомоги. Керівник наголосив , що з  1 січня 2020 року  діє реалізація державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій  відповідно до Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» від 19.10.2017  №2168-VIII для всіх видів медичної допомоги.

         Субвенція на спеціалізовану медичну допомоги з 1 квітня  2020 року не передбачена.

          Єдиним джерелом фінансування з  державного бюджету для медичних закладів стане контракт з НСЗУ, для цього ЗОЗ потрібно зробити три важливі кроки: автономізуватися , комп’ютеризуватися, підключитися до електронної системи охорони здоров’я через відповідну медичну інформаційну систему (МІС).

 Керівникам лікарень варто якомога тісніше співпрацювати з місцевою владою, щоб підготувати заклад до укладення договору з НСЗУ. Саме від медичної спільноти залежить, щоб громади усвідомили важливість трансформації системи охорони здоров’я.

Про  стан проведення обов’язкових профілактичних наркологічних оглядів та роботи комісій по медичних оглядах кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів доповів медичний директор КП «Волинський  обласний наркологічний диспансер» Ростислав Луцюк. Він зауважив, що протягом року надзвичайних та конфліктних випадків, які б виникали при проведенні медичних оглядів водіїв  не було. Проте перевіркою встановлено, що в ряді підприємств допускаються порушення.

  Наприкінці засідання колегії присутні активно обговорили основні  та робочі питання, що виникли за результатами роботи галузі  за 9 місяців 2019 року  та прийняли відповідні рішення.