«Подаруй посмішку»

Сьогодні студенти І курсу Луцького базового медичного коледжу дарували усмішку перехожим на Театральному майдані міста Луцька. Акція «Подаруй посмішку» була приурочена до Всесвітнього дня здоров’я, який щорічно відзначається медичною спільнотою. Учасники акції дарували перехожим усмішки та вручали повітряні кульки. «Усміхайтеся частіше, вам це личить. Особливо, якщо це робити просто першим зустрічним», – кажуть учасники акції.

Також в залі колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації відбулася прес-конференція до Всесвітнього дня здоров’я під девізом «Депресія. Давай поговоримо» участь у якій взяли заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Іван Грицюк, головний лікар Волинської обласної психіатричної лікарні №1 Людмила Юрко та лікар-психотерапевт Волинської обласної психіатричної лікарні №1 Юрій Кравчук.

Психічне здоров’я є найважливішим компонентом загального благополуччя, нормальної життєдіяльності і стійкості до потрясінь як окремих людей, так і цілих країн. Мета Всесвітнього дня здоров’я  полягає у тому, щоб якнайбільше людей з депресією звернулись по медичну допомогу і отримали її.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”45″ sortorder=”347,349,348,351,350″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”2″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Показати як слайдшоу]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Депресія-це захворювання, яке характеризується постійним станом зневіри, втратою інтересу до різних видів діяльності, які зазвичай приносять задоволення, нездатністю робити повсякденні справи  протягом, щонайменше, двох тижнів, нестачею енергії, зниженням апетиту, сонливістю або безсонням, тривогою, зниженням концентрації, нерішучістю, занепокоєнням, почуттям власної нікчемності, провини або відчаю, а також думкою про заподіяння собі шкоди або самогубства. 

Протягом життя 10-15% людей можуть хворіти на депресію або відчувати прояви депресивного синдрому. Кожен десятий житель у віці старше 40 років, дві третини з яких – жінки. Серед осіб старше 65 років депресія зустрічається в три рази частіше. Також до депресії та депресивних станів схильні близько 5% дітей і підлітків у віці 10-16 років, що є найчастішою причиною суїцидів серед молоді.  Це захворювання обумовлено порушенням хімічного балансу мозку, супроводжується психічними стражданнями і потребує серйозного лікування.

Депресія буває двох видів: ендогенна, що виникає незалежно від зовнішніх стресів і життєвих ситуацій, оскільки має генетичний характер, та екзогенна, пов’язана із зовнішніми факторами. Ендогенні депресивні стани можуть виникати у будь-якому віці, а різноманітні негаразди і пережиті стреси, такі як конфлікт на роботі, смерть близької людини, можуть стати поштовхом до захворювання. Ця хвороба не є відчуттям поганого настрою, ознакою слабкості чи приводом для почуття провини.

Депресія виліковна. Вибір оптимального методу лікування залежить від ступеню важкості захворювання і може включати: психотерапевтичні методи, медикаментозні, зміну способу життя та інші додаткові методи. Вживання алкоголю чи будь-яких інших психотропних чи наркотичних препаратів поглиблюють депресію. Якщо вам здається, що у вас починається депресія, поговоріть з кимось, кому ви довіряєте, або зверніться за допомогою до фахівця.