Прес-конференція до Міжнародного дня відмови від куріння

Кожний третій четвер листопада відзначається в світі як Всесвітній день відмови від куріння, який щорічно ініціюється Міжнародним союзом боротьби з раком. Ідея цього дня – закликати людей відмовитися від куріння хоча б на день, щоб звернути їх увагу на те, що кожна викурена цигарка завдає шкоди їхньому здоров’ю.

Сьогодні, у залі засідань управління охорони здоров’я відбулась прес-конференція, на якій лікарі пропагували здоровий спосіб життя без цигарок.

Щороку від хвороб, пов’язаних з тютюном, помирають чотири мільйони людей або одна людина кожні вісім секунд. Куріння тютюну — найпоширеніша звичка, яка руйнує здоров’я людини. Понад 30% усіх ракових захворювань безпосередньо пов’язані з курінням.  

Лікар-онколог  ЛПЗ «Волинський обласний  онкологічний  диспансер»  – Андрій Кулай розповів присутнім, що  ця шкідлива звичка є основною причиною раку багатьох органів: легень, трахеї і бронхів  –  85%, гортані 84%, ротової порожнини ( включаючи губи та язик) –  92%, стравоходу 78%, підшлункової залози – 29%, сечового міхура – 47%, нирок  – 48%.

Також кожна викурена цигарка спричиняє спазм судин, зменшує доставку кисню до серця і мозку, підвищує артеріальний тиск та збільшує ризик виникнення інфаркту міокарду  або інсульту – повідомив головний позаштатний спеціаліст з кардіології ,завідувач кардіологічного відділення обласної клінічної лікарні Сергій Саламатін. Куріння сприяє швидкому зношуванню і старіння серцево-судинної системи, розвитку ішемічної хвороби серця та інфаркту міокарда, гіпертонічної хвороби і атеросклерозу. Потрапляючи в кров, отруйні речовини, що містяться в тютюновому димі, розносяться по тканинах за 21-23 секунди (час повного кругообігу крові); тобто майже миттєво отруюють весь організм.

Підсумовуючи усе сказане Сергій Новосад  – головний лікар обласного центру здоров’я сказав: «У наш час боротьба з курінням є не тільки медичною, а й соціальною проблемою. Проте здійснення на загальнодержавному рівні послідовних кроків у боротьбі з тютюнопалінням, а це найперше – значне підвищення цін на цигарки, прийняття відповідних антитютюнових законів, впровадження попереджувальних надписів і картинок на пачках цигарок, активна санітарно-освітня робота, особливо серед підростаючого покоління, поступово дає свої позитивні результати. Так все більше і більше стає молоді, яка ніколи не пробувала курити. З 2011 по 2015 роки кількість щоденних курців серед підлітків 15-17років зменшилась на 40% ( з 20.1% до 12,2%)»

Разом з тим хочемо  нагадати, що куріння шкідливо впливає на здоров’я не тільки тих людей, що палять, а й тих, хто перебувають в оточенні курців і змушені дихати забрудненим тютюновим димом повітрям. Це так зване пасивне або вимушене куріння. Адже, спалюючи цигарку, курець поглинає тільки половину отруєних речовин, інша половина потрапляє в навколишнє середовище. Варто займати активну позицію і  нагадувати курцям про те, що ще  від 16 грудня 2012 р. діє Закон №4844-VІ, що забороняє куріння у громадських місцях (з відповідними штрафами).  Законом забороняється куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів  у приміщеннях закладів ресторанного господарства, на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів, у під’їздах житлових будинків, у ліфтах, у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я та навчальних закладів, на вокзалах, на дитячих майданчиках та ін.

Міжнародний день відмови від куріння – хороша нагода розлучитися з цією згубною звичкою.

Ніхто з колишніх курців ніколи не пошкодував, що він зміг це зробити!

Здоров’я, як ми знаємо – це найцінніше з того, що є в людини. Тому  давайте разом будемо викорінювати цю згубну звичку з нашого суспільства і залучати якомога більше людей до здорового способу життя.