Прес-конференція щодо реалізації в області Урядової програми «Доступні ліки»

Начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк провів прес-конференцію, яка відбулася 13 квітня щодо реалізації в області Урядової програми «Доступні ліки». На реалізацію державної програми «Доступні ліки» Волині виділили більше 13 мільйонів гривень. В області центри первинної медико-санітарної допомоги підписали договори з 62 аптечними закладами, а саме: ДВТП «Волиньфармпостач» – 32 аптеки, ТзОВ «Волиньфарм» – 14 аптек, ПВТФ «Фітоцентр» – 6 аптек, ПП Новосад – 1 аптека, Державна аптека – 3 аптеки, ТзОВ «Пролонгація» – 5 аптек, Приватна фірма «Вестфарм» – 1 аптека, в яких лікарські засоби можна придбати за нижчими цінами або ж взяти безкоштовно за рецептом.

У реєстрі лікарських засобів 157 найменувань медикаментів на 23 молекулярні формули – це найпопулярніші препарати, які використовуються під час лікування серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та цукрового діабету 2 типу згідно медичних протоколів.Як повідомив директор ДВТП «Волиньфармпостач» Михайло Півнюк, зі 157 найменувань лікарських засобів у волинських аптеках є трохи більше 90 препаратів.

Головний лікар КЗ «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги №1» Лідія Кривдік повідомила, що виписано уже більше 600 рецептів для 200 пацієнтів. Лікар робить записи в амбулаторну картку хворого про призначення ліків і виписку рецептів. Пацієнту можуть виписати місячний курс препаратів. Звичайно, доцільність виписки рецептів буде перевірятися. Але обмежень, що на одну людину виділяється лише певна сума – немає. Після того, як лікар випише рецепт, пацієнту повідомлять про аптеку, де за цим рецептом можна придбати згадані препарати. В аптеці, яка бере участь в програмі, має бути спеціальна наклейка «Доступні ліки». Після пред’явлення рецепту пацієнт зможе придбати ліки або безкоштовно, або з невеликою доплатою. Рецепти мають зберігатися три роки.

На даному етапі суттєвих проблем в області щодо виконання постанови Кабінету Міністрів України від 17.03.2017 року №152 «Про забезпечення доступності лікарських засобів» немає.