Прес-конференція щодо стану захворюваності на грип та ГРВІ

Сьогодні в залі колегії управління охорони здоров’я відбулася прес-конференція щодо стану захворюваності на грип та ГРВІ в області. Участь у ній взяли начальник управління охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації Ігор Ващенюк, головний лікар Волинської обласної санітарно-епідеміологічної станції Наталія Янко, заступник головного лікаря з медичної частини Волинської обласної інфекційної лікарні Руслан Морочковський, головний позаштатний спеціаліст з дитячих інфекційних хвороб управління охорони здоров’я облдержадміністрації Наталія Маркова та директор державного виробничо-торгового підприємства «Волиньфармпостач» Михайло Півнюк.

За третій тиждень 2016 року рівень захворюваності грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями серед населення області значно зріс, епідемічний поріг перевищено на 97,3%. Перевищено епідемічні пороги в містах Луцьку на 37,9%, Нововолинську- на 51%, Луцькому, Горохівському, Камінь- Каширському та Ківерцівському, Ковельському районах — більш як у 2 рази. Наближаються до епідпороіу Локачинський, Любомльський, Шацький райони. На даних адміністративних територіях запроваджуються додаткові протиепідемічні заходи, в тому числі органами місцевих адміністрацій застосовуються точкові обмежувальні заходи. В зв’язку з високим рівнем захворюваності тимчасово призупинене навчання в загальноосвітніх школах в містах Луцьк, Нововолинськ, Ковель, Локачинського району та с. Піддубці Луцького району . Всього з початку епідсезону 2015-2016 років захворіло на грипоподібні інфекції та ГРВІ — 83023 (7,7% від числа жителів області), з них більше 50 тис. (або 65%) дітей до 17 років, або 22 % дитячого населення. За цей же період госпіталізовано 2635 хворих (3% від числа хворих), з них 1801 (68%) дітей до 17 років.

З початку 2016 року із числа хворих на гострі респіраторні вірусні інфекції (20638 осіб) кількість випадків грипоподібних захворювань становить 40, або 0.2%. Кількість ускладнень у вигляді пневмоній за той же період становить 0,8% (захворіло 167 осіб). За даними третього тижня 2016 року захворіло на ГРВІ 11850 осіб, що в 2,5 рази більше 02 тижня, коли зареєстровано 4749 випадків захворювання. Дітей до 17 років захворіло 6605, що становить 55,7%. Протягом тижня госпіталізовано – 366 хворих, з них 224 (61%) – діти до 17 років. Кількість випадків тяжких гострих респіраторних інфекцій протягом третього тйжня не зросла (68 випадків проти 67).

За період епідсезону померло з підозрою на грип 3 особи (м. Луцьк, Горохівський та Луцький райони), всі дорослі, підтверджено вірусологічно пандемічний вірус А(H1N1) у двох осіб.

Лабораторією ДУ “Волинський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України” з почату епідсезону проведено моніторингове вірусологічне обстеження 110 хворих на гострі респіраторні вірусні інфекції. За результатами виділено від 10 хворих вірус пандемічного грипу А(H1N1), який є домінуючим в епідсезоні 2015-2016 рр.

З 40 тижня 2015 року (початок епідемічного сезону грипу) проводиться щотижневий оперативний моніторинг епідемічної ситуації щодо захворюваності грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями, а з моменту загрози ускладнення епідситуації – щоденний моніторинг.

Запроваджено щоденний моніторинг епідемічної ситуації в дитячих навчальних закладах районів та міст області, профтехучилищах, середніх та вищих учбових закладах для своєчасної діагностики епідускладнення в цих закладах та прийняття обмежувальних заходів щодо запобігання поширенню інфекції.