Презентація пілотного проекту електронної системи публічних закупівель – «ProZorro»

Сьогодні в залі колегії управління охорони здоров’я відбулася презентація пілотного проекту електронної системи публічних закупівель – «ProZorro».

Система електронних державних закупівель ProZorro створена з ініціативи громадських організацій, комерційних майданчиків, державних органів та підприємців. Основна мета – забезпечення прозорого та ефективного витрачання державних коштів, а також запобігання корупції завдяки громадському контролю та розширенню кола постачальників. Система ProZorro складається з центральної бази даних, модуля аукціону та підключених до них електронних торговельних майданчиків.

На сьогоднішній день система ProZorro формально належить міжнародній організації Transparency International, через яку оформлюються відносини між всіма учасниками проекту. Три електронні торговельні майданчики уже готові надавати послуги із доступу до системи. Це Prom.ua, SmartTender.biz і Е-tender.biz. Завершується підготовка до підключення ще трьох: NetCast, PublicBid та Newtend. Крім того, проект відкритий, отже до нього зможуть долучатися нові майданчики, які матимуть необхідний функціонал.