Про вжиті заходи для протидії корупції у червні 2014 року

Управління охорони здоров’я облдержадміністрації подає інформацію про вжиті заходи для протидії корупції та осіб, притягнутих до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень в управлінні охорони здоров’я облдержадміністрації у червні 2014 року згідно з поданої форми.

З метою посилення контролю за видачею листків непрацездатності наказом управління охорони здоров’я облдержадміністрації від 03 червня 2014 року № 174 зобов’язано головних лікарів закладів охорони здоров’я області:

  • провести роботу з лікарями щодо правомірності видачі листків непрацездатності у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та вагітністю для запобігання зловживанням з боку пацієнтів та лікарів, припинення неправомірного отримання відповідними особами матеріальної вигоди внаслідок таких зловживань;
  • посилити контроль за видачею листків непрацездатності шляхом проведення контрольних ЛКК;
  • провести заняття з лікарями з наступною здачею заліків щодо дотримання вимог нормативно – правових актів з питань експертизи тимчасової непрацездатності.

В управлінні постійно контролюється цільове використання бюджетних коштів, збереження державного майна, достовірність ведення бухгалтерського обліку. На особливому контролі стан обліку та використання в лікувально-профілактичних закладах області наркотичних засобів, психотропів та прекурсорів, результати вибіркових перевірок їх стану заслуховуються на оперативних нарадах управління охорони здоров’я облдержадміністрації.

Забезпечується контроль по організації прийому громадян, розгляду їх скарг та заяв відповідно до Закону України “Про звернення громадян”.

Під час перевірок лікувально-профілактичних закладів проводиться аналіз ходу реалізації вимог нормативно-правових актів центральних органів виконавчої влади, розпоряджень і доручень голови обласної державної адміністрації, наказів управління охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації з метою виявлення й усунення причин, що стримують їх реалізацію на місцях.

Ведеться постійний контроль за виконанням державних програм в галузі охорони здоров’я, щодо цільового використання медикаментів, обладнання та апаратури, закуплених за державні кошти.

Проводиться експертизи проектів наказів, що подаються начальнику управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації на підпис, з метою виявлення причин, що призводять чи можуть призвести до вчинення корупційних правопорушень.

Проводиться спеціальна перевірка відомостей про стан здоров’я осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних з виконанням функцій держави та місцевого самоврядування. Забезпечується постійний контроль за діяльністю медичних комісій, які проводять медичні огляди.

У державному закладі післядипломної освіти “Волинський обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій” двоє працівників управління охорони здоров’я облдержадміністрації пройшли І етап навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації державних службовців V-VII категорії, які впродовж останніх п’яти років не підвищували кваліфікацію та один працівник взяв участь у навчанні за програмою тематичного короткострокового семінару “Робота із зверненнями громадян: стан та шляхи вдосконалення”.

На апаратній нараді управління охорони здоров’я облдержадміністрації розглянуто та обговорено спільний наказ Міністерства фінансів України та Міністерства юстиції України від 20.05.2014 № 586/784/5 “Про затвердження Порядку здійснення логічного та арифметичного контролю декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру”.

Державні службовці управління охорони здоров’я облдержадміністрації у червні 2014 року до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень не притягувались.