Професійний розвиток лікарів

 На виконання наказу МОЗ України від 04 грудня 2018 року № 125-Адм «Про проведення навчальних семінарів для лікарів з питань надання допомоги дорослому, жіночому та дитячому населенню у 2019 році» 12 листопада проведено навчальний семінар  у форматі телемосту на тему  « Міжнародні та вітчизняні стандарти надання гінекологічної допомоги», який входить в програму безперервної медичної освіти.

Перед учасниками семінару виступили доктори медичних наук, професори провідних медичних закладів країни.

Тематика доповідей стосувалась сучасних стандартів надання якісної медичної допомоги при захворюваннях органів малого тазу, дисменореї, ендометріоїдній хворобі, патології щитоподібної залози під час вагітності, тощо. Також висвітлювались вплив дефіциту магнію на акушерські проблеми, терапія хронічного тазового болю, лікування безпліддя.

Не обділили увагою лікарі й онкологічні захворювання у жінок, зокрема рак шийки матки. Від цієї патології щороку в Україні вмирає 2,5 тис. жінок. Як запевнили фахівці, на 80% знизити цей показник спроможний цитологічний скринінг та онкологічна настороженість лікарів під час профілактичних оглядів. Недопустимою є тривала(більше 1-3 міс.) консервативна терапія доброякісних захворювань шийки матки.

Для кращого засвоєння матеріалу було проаналізовано та розібрано декілька клінічних випадків, надавались відповіді на питання, виникаючі в ході обговорення. Після закінчення доповідей всі учасники отримали сертифікати   НМАПО імені П.Л.Шупика