Прес-конференція до Всесвітнього дня боротьби з раком

Напередодні Всесвітнього дня боротьби з раком на базі обласного онкологічного диспансеру відбулась прес-конференція, на якій заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Валерій Руцький назвав тему прес-конференції надзвичайно актуальною, адже за статистикою щогодини від раку помирає 10 людей, кожен п’ятдесятий українець страждає від онкологічних захворювань.

Ризик захворіти на рак впродовж життя в Україні має кожен 3-4 чоловік та кожна 5-6 жінка. Проте рак – не завжди вирок, кожен другий випадок захворювання можна попередити і навіть вилікувати. Необхідно лише регулярно проходити обстеження, навіть коли людина почуваєтеся добре, оскільки онкозахворювання, виявлене на ранніх стадіях майже в 100% випадків гарантує одужання.

Головний лікар онкодиспансеру Юрій Малімон розповів, що на Волині у 2017 році зареєстрували 2720 випадків вперше діагностованого раку, а це – 7 випадків щоденно.

В п’ятірку найпоширеніших захворювань всього населення області за 2017р входять злоякісні новоутворення органів травлення, не меланомні злоякісні новоутворення шкіри, злоякісні новоутворення жіночих статевих органів , органів дихання та молочної залози.

В структурі онкологічної захворюваності чоловічого населення області перші місця посідають : рак трахеї, бронхів і легень – 12,7%, передміхурової залози -10,5%,інші злоякісні новоутворення шкіри – 8,8%,рак шлунку – 8,3%,прямої кишки, ректосигмоїдного з’єднання і ануса 7,9 % ; жіночого населення: злоякісні новоутворення молочної залози – 18,3% ,не меланомні злоякісні новоутворення шкіри – 13,2 %,тіла матки – 8,9%,злоякісні новоутворення лімфоїдної, кровотворної та спорідненої тканини –6,8%, шийки матки – 6,2% .

Особливу увагу слід приділити так званим візуальним локалізаціям раку (рак грудної залози, шийки матки, прямої кишки( н/ампулярний відділ), порожнини рота, шкіри, щитовидної залози, зовнішні чоловічі та жіночі статеві органи). Для виявлення даних захворювань першочергову роль відіграють повноцінні онкопрофілактичні огляди та турбота пацієнта про своє здоров’я.

На жаль, пізня діагностика раку(ІІІ+ІУ стадія) порожнини рота становить 39,7%, щитовидної залози- 18,9%,грудної залози -18,8%; шийки матки -17,2%.

Продовжили прес-конференцію завідуючі відділень обласного онкодиспансеру, які розповіли про основні задачі своїх відділень, зауважили на ранній діагностиці захворювань і наголосили на тому, що здоровий спосіб життя, вчасне проходження онкопрофоглядів – запорука довголіття.