Проведено селекторну нараду

IMG_3097

За ініціативи Міністерства охорони здоров’я 13 січня 2016 року пройшла селекторна нарада щодо епідемічної ситуації з ГРИПУ, в якій приймали участь начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк, начальник управління охорони здоров’я Луцької міської ради Микола Якимчук, начальник Головного управління Держсанепідслужби у Волинській області, головний державний санітарний лікар Волинської області Наталія Янко, головний спеціаліст з педіатрії управління охорони здоров’я облдержадміністрації Людмила Рожко, головний позаштатний спеціаліст з епідеміології управління охорони здоров’я облдержадміністрації Павло Пахолюк , заступник головного лікаря інфекційної лікарні Руслан Морочковський, головний лікар Волинського обласного центру здоров’я Сергій Новосад.

Проведено селекторну нараду

Як повідомили спеціалісти на сьогодні рівень захворюваності грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями серед населення нашої області не перевищує епідемічного порогу в жодному районі та місті і є на 25% нижчий від розрахункового епідпорогу. За даними першого тижня 2016 року захворіло на ГРВІ 4039 осіб, з них 67% діти до 17 років. Кількість важких форм становить 0,8%. На території області циркулюють віруси грипу типів А (H3N2), пандемічний (H1N1) і типу В. Лабораторією ДУ «ВОЛЦ ДСЕСУ» здійснюється вірусологічний моніторинг збудників грипу, де з почату епідсезону методом ПЛР обстежено матеріал від 18 хворих, 4 з позитивним результатом на пандемічний (H1N1)грип. Станом на 13.01.13р. на дослідженні перебуває 30 зразків. протягом звітного тижня виділено 2 віруси грипу А від хворих Держсанепідслужба області наголошує, що джерелом інфекції є інфікована вірусом людина з клінічними ознаками (або без клінічних ознак) хвороби. Період заразливості особи залежить від тривалості виділення вірусу і розпочинається за 1 добу до появи симптомів хвороби і може тривати до 7 днів.

Поширення вірусу відбувається повітряно-краплинним і контактно-побутовим шляхом, в обох випадках «вхідними воротами» для вірусу є слизові очей, носа, носоглотки. Вірус поширюється з краплями, що утворюються при диханні, розмові, чханні, кашлі, приблизно у радіусі до 1 м від хворої особи. Чинниками передачі при контактно-побутовому шляху можуть бути будь-які предмети спільного користування (ручки дверей, вимикачі світла, кнопки ліфту, телефони, будь-які поверхні, особливо горизонтальні) та руки. Тривалість інкубаційного періоду (від зараження до захворювання) становить до 7 днів (у середньому 2-3 дні), період клінічних проявів — у межах 1-3 тижнів (в залежності від наявності чи відсутності ускладнень).

Було заслухано аналіз епідемічної ситуації в цілому, а також з регіонів, де відзначається найбільший відсоток захворілих та померлих від грипу, наголошено на стандартах діагностики та лікування грипу, якими мають послуговуватися медичні працівники, окреслено тактику роботи сімейних лікарів при веденні пацієнтів із грипом.

Заступника Міністра охорони здоров’я Віктор Шафранський наголосив на необхідності посилення заходів, які унеможливлювали б розповсюдження захворювання – в першу чергу це збільшення бригад екстреної медичної допомоги та резерву ліжок, дооснащення лабораторій, медикаментозне забезпечення, впровадження за необхідності обмежувальних заходів. Також, за його словами, має бути посилена інформаційно-просвітницька робота серед населення.

В.Шафранський підкреслив, що МОЗ зі свого боку використовує усі можливості для допомоги у забезпеченні лікувальної та аптечної мережі в областях необхідними противірусними препаратами – через залучення гуманітарної допомоги, соціально відповідальний бізнес тощо. Таку саму роботу він закликав проводити і на місцевому рівні.