Районних спеціалістів навчали працювати на GeneXpert

Нове, сучасне медичне устаткування, призначене для медико-генетичного виявлення туберкульозу у первинній мережі, було отримано 6 грудня 2019 року у Луцьку. В приміщенні комунального підприємства «Волинський обласний фтизіопульмоногічний медичний центр» Волинської обласної ради відбувся тренінг для лабораторних фахівців.

Як безпечно, точно і швидко проводити дослідження зібраних для аналізу зразків на молекулярно-генетичному рівні спеціалістів комунального підприємства «ВОФМЦ» з Володимир-Волинського, Маневицького і Ковельського районів навчав уповноважений з сервісної підтримки компанії Cepheid, молекулярний мікробіолог Володимир Скрипов.

Киянин розповів, що таке GeneXpert, з чого складається, на практиці показав як працювати з цим високотехнологічним пристроєм. Поряд з цим він пояснив, що у GeneXpert реалізується повністю автоматизований процес дослідження молекулярних маркерів з використанням одноразового картриджа. Важливо, що при цьому елементи мокротиння хворого пацієнта, з якими працює апарат, абсолютно ізольовані від зовнішнього світу, тому є безпечними для медичних працівників. З огляду на це дослідження біологічних зразків не потребує розгортання повноцінної бактеріологічної лабораторії. Навпаки, завдяки досконалій технології, дослідження зразків мокротиння може проводитися у простих приміщеннях лікарні першого/другого рівня.

Зважаючи на можливості нового медичного устаткування, генеральний директор комунального підприємства «Волинський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр» Іван Нискогуз попросив учасників семінару у подальшій своїй роботі по максимуму використовувати GeneXpert, щоб кошти витрачені на цю апаратуру у повній мірі послужили зміцненню здоров’я громади нашого краю.