Реформа спеціалізованої медицини

В Україні триває медична реформа, яка стосується конкретно всіх і кожного, адже її мета — забезпечити всім громадянам України рівний доступ до якісних медичних послуг та побудувати систему охорони здоров’я, в центрі якої знаходиться пацієнт.

Питання реформи спеціалізованої медицини піднімалось сьогодні  в управлінні охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації разом з директорами вторинного рівня  медичної допомоги.

Єдиним джерелом фінансування з державного бюджету для медичних закладів стане контракт з НСЗУ, для цього всім закладам охорони здоров’я потрібно зробити три важливі кроки:автономізуватися, комп’ютеризуватися та підключитися до Електронної системи охорони здоров’я через відповідну медичну інформаційну систему (МІС).

Згідно з програмою медичних гарантій на 2020 рік НСЗУ оплачуватиме послуги надавачу згідно за даними, внесеними до центральної бази даних електронної системи охорони здоров’я (ЦБД ЕЗОС).

Коректність, своєчасність та обсяг внесеної до ЕСОЗ інформації впливатиме на розмір оплати від НСЗУ.

У 2020 році всі державні та комунальні медичні заклади отримуватимуть кошти за договорами з НСЗУ.  

З 2020 року на модель оплати медичних послуг, наданих пацієнтам, перейдуть заклади, які надають: вторинну (спеціалізовану) амбулаторну,

вторинну стаціонарну допомогу,екстрену, паліативну медичну допомогу, реабілітацію.

Керівникам лікарень варто якомога тісніше співпрацювати з місцевою владою, щоб підготувати заклад до укладення договору з НСЗУ. Саме від медичної спільноти залежить, щоб громади усвідомили важливість трансформації системи охорони здоров’я.