Регіональна робоча зустріч

28 липня 2017 року у залі засідань управління охорони здоров’я облдержадміністрації відбулася регіональна робоча зустріч з представником Міжнародного благодійного фонду «Альянс громадського здоров’я»  щодо попередніх результатів оцінки заходів  регіональної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу за 2009-2016 роки у Волинській області.

З метою посилення регіональної відповіді на епідемію ВІЛ-інфекції/СНІДу в області  протягом квітня-липня 2017 року в області проводилась попередня оцінка діючої регіональної цільової соціальної програми з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу у Волинській області.

Передумовами проведення Оцінки регіональних Програм стали  особливі характеристики розвитку епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу, зокрема: збереження ролі ключових груп населення  (КГН) та перерозподіл внеску між окремими КГН; збільшенні ролі статевого шляху передачі та поширення епідемії серед загального населення;  складна соціально-економічна ситуація в Україні; законодавчі обмеження та невідповідності.

Метою Оцінки програми є оцінити відповідь регіону на епідемію ВІЛ-інфекції/СНІДу та сформувати рекомендації щодо підготовки регіональної Програми на 2019–2023 рр. або внести зміни до діючої Програми.

 Сьогодні в країні реалізується велика кількість програм та послуг протидії ВІЛ. Незважаючи на це, в Україні зберігається найвища поширеність ВІЛ серед країн Європи. Таке тривожне поширення СНІД, без жодних ознак досягнення піку чи сповільнення, сьогодні являє собою реальну загрозу соціально-економічному розвиткові української нації та її демографічній стабільності.

Під час дослідження  вдалося:

  • проаналізувати тенденції індикаторів впливу на епідемію, стан досягнення цільових індикаторів регіональної Програми, індикаторів Плану МіО ефективності виконання Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014–2018 роки, цільових показників «90-90-90»;
  • проаналізувати стан виконання заходів регіональної Програми за п’ятьма ключовими напрямками ВООЗ;
  • проаналізувати стан виконання заходів регіональної Програми, що пов’язані з найбільш складними для виконання індикаторами та питаннями, які потребують найбільшої уваги.   

Робоча група розглянула додаткові індикатори впливу на епідемію ВІЛ/СНІДу, винесено питання, які потребують додаткового вивчення та обговорено шляхи їх вирішення. Також робочою групою було визначено основні напрями подальшої роботи.