Реімбурсація ліків та відшкодування їхньої вартості

Управлінням охорони здоров’я обласної державної адміністрації 23 березня була проведена обласна нарада за участі головних лікарів та головних бухгалтерів Центрів первинної медико-санітарної допомоги, обласних штатних та позаштатних спеціалістів з терапії, кардіології, пульмонології, ендокринології управління охорони здоров’я облдержадміністрації, керівництва Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Волинській області, представників учасників фармацевтичного ринку області, щодо запровадження з 1 квітня 2017 року державного регулювання цін на лікарські засоби та відшкодування вартості лікарських засобів під час амбулаторного лікування осіб, що страждають на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет ІІ типу, бронхіальну астму.

В області проведена відповідна робота щодо підготовки до забезпечення виконання вимог постанов Кабінету Міністрів України від 9 листопада 2016 р. № 862 та № 863, від 17 березня 2017 року № 152.

Сесією обласної ради прийнято рішення про перерозподіл цільової субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на відшкодування вартості лікарських засобів під час амбулаторного лікування осіб, що страждають на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет ІІ типу, бронхіальну астму.

На даний час здійснюється робота щодо укладення відповідних договорів з суб’єктами господарювання, які провадять господарську діяльність на підставі ліцензії на провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами у Волинській області.