Робоча зустріч щодо планів реформування системи охорони здоров’я у 2019 році.

28 вересня у Києві відбулася робоча зустріч щодо планів реформування системи охорони здоров’я  в 2019 році, у якій прийняв участь начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк.

З вітальним словом до  присутніх звернулися організатори: Олег Петренко, Голова Національної служби здоров’я України, Джанелл Райт, старший радник з реформування системи охорони здоров’я USAID, Ната Аваліані, керівник проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я».

Олег Петренко презентував присутнім доповідь «Національна служба здоров’я України – нова реальність охорони здоров’я», у якій повідомив , що станом на 27.09.2018 року 623 заклади України уклали угоди з національною службою здоров’я (звіт про виконання договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій (додається)  file:///C:/Users/User/Desktop/Zvit_NSZU_01.10.2018_NEW.pdf

Під час першої хвилі закладам охорони здоров’я перераховано 259 млн.грн, у другу хвилю -273 млн.грн.

Голова Національної служби здоров’я України Олег Петренко зауважив на тому, що третя хвиля буде розпочата приблизно  з 20 листопада до 20 грудня 2018 року, точну дату буде оголошено пізніше, але хвиля буде не довшою 15 днів.

Для організації зворотного зв’язку з пацієнтами національна служба   здоров’я організовує «гарячу лінію» за номером 1677.

Національна служби здоров’я України буде приділяти належну увагу до базових сервісних вимог і об’єму надання допомоги та контролювати табелі оснащення відповідно до вимог наказу МОЗ №148. Будуть проводитись моніторингові візити, які у майбутньому мають перерости у контрольовані.

З презентацією «Госпітальні округи: інструмент для аналізу мережі ЗОЗ  та методологія визначення багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування» виступила Юлія Соколовська, старший радник/керівник напрямку зі стратегії забезпечення прозорості та eHealth. Вона розповіла про те, що з 2019 року Міністерство охорони здоров’я України планує старт другого етапу медичної реформи – реформування вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги. У зв’язку з цим актуалізується питання створення умов для підготовки закладів охорони здоров’я, які надають вторинну медичну допомогу, до функціонування в умовах управлінської та фінансової автономії та надання медичної допомоги в межах договорів про медичне обслуговування населення.

Робоча зустріч продовжилась промовою заступника Міністра охорони здоров’я Павлом Ковтунюком, який проінформував присутніх про плани реформування галузі охорони здоров’я на 2019 рік.

Міністерство охорони здоров’я України планує в 2019 році розпочати в Полтавській області пілотний проект із реформування вторинної та третинної медичної допомоги у рамках реформи фінансування системи охорони здоров’я, повідомив заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

П.Ковтонюк уточнив, що йдеться про формування пакета послуг стаціонару і тарифів, за якими лікарня буде забезпечена в наявних фінансових можливостях держави.

За його словами, реалізація пілотного проекту буде передбачена в держбюджеті 2019 рік. Порядок реалізації пілота буде затверджено постановою Кабміну після прийняття держбюджету.

Він також нагадав, що у 2020 році в лікарнях (вторинна і третинна меддопомога) буде впроваджено новий механізм фінансування за принципом “гроші йдуть за пацієнтом”.