Робота галузі охорони здоров’я за квітень 2019  року.

З 01 квітня 2019 року у програмі реімбурсації нововведення, зокрема аптечні заклади відповідно до заключених угод з Національною службою здоров’я України  проводитимуть відпуск лікарських засобів по програмі  “Доступні ліки” виключно за електронними рецептами виписаними сімейними лікарями, по всій території держави, незалежно від місця виписки рецепта.

На даний час усі підприємства первинної медико-санітарної допомоги області виписують електронні рецепти по програмі “Доступні ліки”.

На сайті Національної служби здоров’я України наявний дашборд, у якому доступна вся динамічна інформація про виписування та відпуск електронних рецептів у різних регіонах України та закладах, а також інформація про аптечні заклади з якими підписано відповідні договори .

03 квітня Проведено семінар – тренінг: «Роль сімейного лікаря у розвитку системи громадського здоров’я» . Голова комісії з реорганізації – т.в.о головного лікаря обласного центру здоров’я Сергій Новосад – ознайомив присутніх з перспективами розвитку системи громадського здоров’я в Україні. Він акцентував на тому, що здоров’я населення є однією з найбільших цінностей, необхідною умовою для соціально-економічного розвитку країни.

Сергій Новосад розповів про основні оперативні функції системи громадського здоров’я, про примірну структуру та перспективи розвитку регіонального центру громадського здоров’я, а також про комплекс заходів, які планується провести в рамках відзначення Тижня громадського здоров’я.

Про вакцинацію у діяльності сімейного лікаря, як один з важливих аспектів громадського здоров’я розповіла присутнім Ірина Грабовська-Микитюк, лікар-імунолог дитячий педіатричного відділення №3 Волинського обласного дитячого територіального медичного об’єднання. Нема ефективнішого методу попередити вакцинкеровану хворобу, її ускладнення та смерть, ніж щеплення, констатувала лікар.Сімейні лікарі мали можливість обговорити всі актуальні питання щодо вакцинації та отримати практичні поради.

На важливості інфекційного контролю в практиці лікарів первинної ланки наголосив присутнім лікар-епідеміолог Павло Пахолюк, координатор групи експертів управління охорони здоров’я облдержадміністрації за напрямом «Епідеміологія. Мікробіологія і вірусологія».

З метою вивчення  питання проведення медичного нагляду за ВІЛ-інфікованими особами, надання практичної  допомоги, відповідно до наказу управління охорони здоров’я обладміністрації від  28.01.2019 р. №24-ос/в «Про виїзди в райони спеціалістів КЗ «Волинський обласний центр з профілактики і боротьбі зі СНІДом», лікарями Комунального закладу «Волинського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом» 02 квітня 2019 року було проведено лекцію-семінар для керівників, їх заступників,керівників структурних підрозділів, лікарів різного фаху, молодших спеціалістів з медичною освітою  КП «Локачинська центральна районна лікарня» та КНП «Локачинський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» на тему: «Актуальні аспекти ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні та Волинській області. Діяльність закладів охорони здоров’я (первинної та  вторинної ланок надання медичної допомоги) з питань профілактики, медичного нагляду та лікування ВІЛ-інфекції/СНІДу».

В заході прийняло участь 78 осіб.

Лікар-епідеміолог КЗ «ВОЦПБ СНІДом»   І.Андрейчук надала сучасну інформацію з основних питань пов’язаних з розповсюдженням ВІЛ-інфекції/СНІДу в області та районі, про ризики професійного зараження ВІЛ тощо.

Заступник головного лікаря КЗ «ВОЦПБ СНІДом» Н.Орлецька, проінформувала  про діючі нормативно-правові документи з діяльності закладів охорони здоров’я з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу, надала інформацію про особливості проведення медичного нагляду за ВІЛ-інфікованими, призначення лікування, проведення клінічного та лабораторного моніторингу антиретровірусної терапії; надано інформацію про стан профілактики вертикального шляху передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини.

Надано інформацію про дослідження на наявність антитіл до ВІЛ з використанням швидких тестів.

10 квітня в приміщенні Волинської обласної державної адміністрації відбулася Координаційна рада з проблем ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та наркоманії Волинської області.

 Заступник голови ОДА, голова КР Мишковець Світлана Євтихівна у своєму вступному слові наголосила, що на шляху до інтеграції з світовою та європейською спільнотами, в рамках виконання Цілей сталого розвитку ООН та Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, ключовим пріоритетним напрямком державної політики у сфері охорони здоров’я та соціального розвитку є протидія захворюванням, які спричиняють найбільший негативний соціально-демографічний та економічний вплив.

Доповідач звернула увагу, що головною метою Основних засад (стратегії) державної політики у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу на період до 2030 рокує подолання епідемій ВІЛ/СНІДу та туберкульозу як глобальних загроз громадському здоров’ю та благополуччю населення, покращення якості і тривалості життя, зменшення захворюваності, інвалідизації та смертності шляхом створення та функціонування ефективних, інноваційних, гнучких систем надання якісних і доступних послуг профілактики, діагностики, лікування, догляду та підтримки, що базуються на правах та потребах людини і пацієнта.

Питання протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу є одним із пріоритетних напрямів державної політики у сфері охорони здоров’я і соціального розвитку. Епідемія ВІЛ-інфекції є вагомим чинником негативного впливу на трудоресурсний потенціал України та призводить до негативних соціально-економічних наслідків.

На Волині пройшов Всеукраїнський тиждень громадського здоров’я (6–13 квітня), ініційований Центром громадського здоров’я МОЗ України і пов’язаний із Всесвітнім днем здоров’я (7 квітня).

13 квітня на території Центрального парку культури та відпочинку  ім. Лесі Українки ранок для багатьох лучан і гостей міста розпочався з ранкової зарядки та пробіжки мальовничими алеями парку, після чого усі бажаючі змогли прийняти участь у спортивних естафетах. Окрема подяка за допомогу в організації спортивних заходів – СК «VIKING» та КЗ”ЛМЦФЗН “Спорт для всіх”ЛМР. Усі учасники мали змогу прийняти участь в розіграші призів, а також посмакувати яблуками і наповнити організм так потрібними нам весною вітамінами. 

Протягом усього заходу працювали і лікарі, які консультували жителів та гостей м.Луцька щодо профілактики захворювань, вимірювали артеріальний тиск, рівень глюкози та холестерину крові, проводили експрес-тести на ВІЛ-інфекцію.  Квест «Активуй здоров’я» розпочався на території Луцького зоопарку за участі дванадцятьох команд, зареєстрованих попередньо, по п’ять учасників у кожній команді. Серед учасників були і діти, і молодь, і люди старшого віку – Університет третього віку, і учасники АТО.

Проведено засідання  колегії управління охорони  здоров’я облдержадміністрації під час якого про стан надання медичної допомоги населенню міста Нововолинська прозвітували головний лікар Нововолинської центральної міської лікарні Віктор Мороз та головний лікар комунального некомерційного підприємства “Нововолинський центр первинної медико-санітарної допомоги Нововолинської міської ради Волинської області” Ольга Попіка.

Станом на 01.01.2019 року  чисельність населення міста Нововолинськ становила 58 806 осіб, з них дорослі старше 18 років 46 539 осіб, в тому числі 25 775 жінок,  та 10 267 дітей.

Нововолинська центральна міська лікарня обслуговує населення міста та селища Благодатне, яке є його адміністративною одиницею, а також жителів навколишніх сіл і районів. Лікарня забезпечує надання  вторинного (спеціалізованого) рівня медичної допомоги в умовах цілодобового стаціонару, денного стаціонару та поліклініки.

Пріоритетними напрямками в роботі лікарні є охорона здоров’я матері та дитини, діагностика та лікування серцево-судинних захворювань, лікування хірургічної та травматологічної патології з використанням новітніх технологій.

В межах отриманих бюджетних коштів та додаткових асигнувань щороку оновлюється матеріально-технічна база лікарні, що дає можливість покращувати якість надання медичної допомоги населенню міста.

Закуплено сучасний  бронхоскоп, фіброгастроскоп, ректороманоскоп, високочастотний хірургічний апарат, узд-датчики для відділення функціональної діагностики, обладнання для оперблоку, акушерсько-гінекологічного, реанімаційного, фізіотерапевтичного, рентгенологічного відділень, лабораторії,  хірургічного відділення поліклініки.

Особлива увага приділяється дітям-сиротам та дітям, які залишились без батьківського піклування. Налагоджена співпраця з оздоровчим центром „Ковчег” та з групою самодопомоги для батьків, які мають дітей-інвалідів у віці до 18 років при міській суспільній службі.

Про стан надання медичної допомоги дітям з інвалідністю у Володимир-Волинському, Горохівському і Ковельському районах доповіла   Людмила Рожко головний спеціаліст(з педіатрії) відділу організації надання медичної допомоги та режимно-секретної роботи управління  охорони  здоров’я  облдержадміністрації.

Надсучасний ангіограф  запрацював 23 квітня у Луцькій міській клінічній лікарні. Нове обладнання закупили за кошти субпроекту Світового банку та Міністерства охорони здоров’я.

Так, ще одна ангіографічна рентген-система, виробництва Toshiba (Canon) уже працює у відремонтованому рентгенохірургічному блоці Луцької міської клінічної лікарні. Техніку, вартістю 600 тисяч доларів США? придбали минулоріч за кошти субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим із захворюванням системи кровообігу у Волинські області. Основною функцією, що виконують ангіографічні установки у світі є надання допомоги пацієнтам з гострим інфарктом міокарда. Аби врятувати життя пацієнта із інфарктом, необхідно протягом 30-60 хвилин від часу доставки пацієнта відкрити уражену судину. Варто зауважити, що для того, аби встановити обладнання у медзакладі провели ремонт із врахуванням вимог виробника ангіографа. Опісля сертифіковані представники Canon провели монтажні роботи, що тривали протягом кількох тижнів, а також навчання персоналу.

Власне, щороку у міській лікарні Луцька понад 22 тисячі хворих лікуються в стаціонарі, і ще приблизно 20 тисяч отримують невідкладну медичну допомогу амбулаторно. Особливістю лікарні є наявність чотирьох обласних центрів з надання невідкладної медичної допомоги та трьох реанімаційних відділень. Таке поєднання є унікальним серед медичних закладів України.