Робота галузі охорони здоров’я за травень 2019 року

10 травня відбувся вебінар, щодо стану захворюваності на кір та краснуху, який проводили представники Центру громадського здоров’я МОЗ України. Учасниками вебінару від Волинської області були: т в.о. директора центру громадського здоров’я Сергій Новосад, координатор групи експертів управління охорони здоров’я облдержадміністрації за напрямом «Епідеміологія. Мікробіологія і вірусологія»,лікар-епідеміолог Павло Пахолюк, координатор групи експертів управління охорони здоров’я облдержадміністрації за напрямом «Педіатрія»Людмила Рожко, педіатр управління охорони здоров’я Луцької міської ради Світлана Ніколаєнко.

Під час вебінару зауважувалось на тому, що протягом 19-го тижня 2019 року на кір захворіли 2 285 людей — 1 121 дорослий і 1 164 дитини. Безоплатно вакцинуватись можуть дорослі будь-якого віку, а також можна вакцинувати немовлят віком від 6 місяців, для яких кір особливо небезпечний.

10 травня на Театральному майдані було проведено чергову щорічну акцію до Дня боротьби з меланомою. Протягом п’яти годин  лікарі-дерматовенерологи та лікарі-інтерни обласного шкірно-венерологічного диспансеру Наталія Лінник, Юлія Ніколайчук, Юлія Кулик та Тетяна Божик проводили дерматоскопічні  огляди  населення на предмет раннього виявлення меланоми та раку шкіри , надавали всім бажаючим консультативні поради. У разі виявлення захворювань шкіри, лікарі рекомендували мешканцям та гостям міста Луцька звертатися за додатковим обстеженням в  обласний онкологічний диспансер.

Всього оглянуто близько  300 пацієнтів. Серед них діагностовано 150 себорейних кератом, 3 базаліоми, 250 папілом, 2 підозри на меланому, які потребують уточнення.

14 травня представниками управління охорони здоров’я облдержадміністрації проведено семінар з керівниками кадрової служби.

Заступник начальника відділу медичних кадрів та планування управління охорони  здоров’я обласної державної адміністрації Людмила Згоран ознайомила присутніх з новими підходами до безперервного професійного розвитку лікарів, Порядком проведення атестації, вимогами до пакету документів, що подаються в атестаційну комісію, номенклатурою лікарських спеціальностей, які регламентуються наказом Міністерства охорони здоров’я України від 22 лютого 2019 року № 446, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25 березня 2019 р. за № 293/33264. Відповідальні за кадрову роботу закладів, підприємств охорони здоров’я області ознайомились з вимогами до формування планів підвищення кваліфікації та періодичністю направлення на курси лікарів і молодших спеціалістів з медичною освітою. Акцентувалась увага на дотриманні порядку зарахування в інтернатуру випускників ВМНЗ 2019 року.

На  типових помилках при формуванні реєстру «Медичні кадри» наголосила  економіст Волинського обласного інформаційно-аналітичного центру медичної статистики Лідія Орєшина.

Про такі поняття як «сумісництво» та «суміщення» в трудовому законодавстві головний спеціаліст відділу медичних кадрів    та планування управління охорони  здоров’я обласної державної адміністрації Юлія Караїм

Про встановлення мобілізаційних завдань закладам (підприємствам) охорони здоров’я області та порядок бронювання військовозобов’язаних на особливий період та на воєнний час розповів присутнім  фахівець з питань цивільного захисту Волинської обласної станції переливання крові Юрій Пономаренко.

23 травня науково-практична конференція з міжнародною участю по респіраторній медицині на тему: «Респіраторна патологія, як проблема різних спеціальностей» пройшла сьогодні у Волинській обласній клінічній лікарні. З вступним словом до присутніх звернувся начальник управління охорони здоров’я Ігор Ващенюк,  він побажав учасникам конференції плідної праці, цікавого спілкування й приємних вражень від перебування на волинській землі. Про інтерстиційні захворювання легень: загальний огляд проблеми та оптимізація менеджменту пацієнтів розповів Сергій Гріфф, заступник директора інституту патології, керівник груп по діагностиці пухлин, інтерстиційних захворювань легень та захворювань молочної залози, HELIOS Kliniken, Berlin (Німеччина, Берлін). Руслан Морочковський , к.мед.н., головний лікар Волинської обласної інфекційної лікарні (Україна, Луцьк) виступив з темою доповіді « Особливості перебігу кору під час спалаху 2018-2019 рр. на Волині». Мар’яна Бойко, медичний радник компанії GSK(Україна, Київ) ознайомила з правилами лікування  негоспітальної пневмонії в епоху антимікробної резистентності. Олег Яковенко, к.мед.н., член Європейського респіраторного товариства, експерт по пульмонології УОЗ ОДА, завідувач відділення пульмонології Волинської обласної клінічної лікарні. (Україна, м. Луцьк) поділився власним досвідом про  клінічні випадки   ІЗЛ та ХОЗЛ. Після плідної дискусії присутні отримали сертифікати.

30 травня на базі Ковельського МТМО відбулося виїзне засідання колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації. Під час засідання йшлося про надання педіатричної допомоги в області, діяльність станції переливання крові та інші. Керівник кадрової служби управління поінформувала присутніх про законодавчі зміни стосовно кадрових питань. Учасники зібрання ознайомились з функціонуванням центральної районної лікарні та центру первинної медико-санітарної допомоги. Вони були приємно вражені оновленими після ремонту відділеннями. Із захопленням оглядали новітнє медичне обладнання, цікавилися його роботою та по-доброму заздрили ковельським медикам.